Ці ягоди захищають від діабету, ще й допомагають швидко схуднути, - заявили науковці

Дотепер вважалося, що людям із підвищеним рівнем цукру в крові та надмірною вагою виноград протипоказаний. Однак фахівці з Мічиганського університету спростували це твердження. Вони дослідили, що виноград зменшує ризик розвитку не лише серцево-судинних недуг, а й діабету та ожиріння!

Річ у тім, що речовини, які містяться в солодкій ягоді, сприяють спалюванню вісцерального жиру, що накопичується на печінці й у черевній ділянці та є провокатором багатьох хвороб. Тож усім, хто  стежить за здоров'ям, медики радять не лише ласувати виноградом, а й влаштовувати розвантажувальні виноградні дні.

-- Виноград, хоч і солодкий, не є висококалорійним, бо на 80% складається з води, -- розповідає Валентина Гавриленко, експерт з проблем здорового харчування. -- Склянка стиглих ягід -- це  лише 60 калорій (майже стільки ж у склянці свіжого чи кислого молока).  Натомість у винограді є корисні волокна, які очищують кишківник, та поліфеноли, що поліпшують обмін речовин.

Надзвичайно потрiбнi для здоров'я i винограднi пектини (природнi очищувачi, що виводять токсини). Виноград незамiнний для людей з анемiєю, вiн добре виводить солi з органiзму, пiдтримує серце, суглоби.

-- То яку дієту порадите?

-- Є кілька видів виноградних дієт: лагідна і жорстка. У першому варіанті ви обмежуєте себе в борошняному, солодкому, смаженому, зменшуєте або взагалі викреслюєте з раціону страви, що містять крохмаль, притім упродовж дня, у перервах між сніданком, обідом та вечерею їсте виноград. На такій дієті швидко вагу
скинути не вдасться, але оздоровлення і мінімум зайвих кілограмів забезпечені.

Якщо ж конче треба схуднути, ефективнішими будуть виноградні розвантажувальні дні. Це жорсткий варіант: упродовж дня (3, 4, 7 днів) можна з'їсти до 3 кілограмів винограду -- і більше нічого, крім води, трав'яного чаю. Денну порцію слід розділити на 6 частин і їсти ягоди кожні дві години. У цієї дієти є важлива перевага перед іншими: виноград досить ситний, тому відчуття голоду не буде виснажливим. Водночас організм насичуватиметься вітамінами,  мінералами, мікро- та макроелементами, які для здоров'я незамінні. Лише 1 кiлограм свiжого винограду забезпечує добову потребу людини у залiзi! Такий збалансований склад корисних речовин є хіба що в  материнському молоці.

-- Чи всім рекомендована така дієта?

-- Вона протипоказана при важких (некомпенсованих) формах цукрового дiабету, виразковiй хворобi шлунка i дванадцятипалої кишки, цирозi, колiтi, що супроводжується проносом, хронiчних недугах нирок тощо. При цих недугах навіть півкілограма винограду на день може бути дуже небезпечною дозою.

-- Яким виноградним сортам слід віддавати перевагу?

-- У темних сортах винограду мiстяться специфiчнi феноли, антоцiани, дубильнi речовини i незамiнний омолоджувальний ресвератрол. Тому з огляду на оздоровчий ефект синiй виноград цiннiший. Але i рожевий, i бiлий -- це справжня скарбниця
вiтамiнiв. Аби урізноманітнити раціон, раджу їсти і синій,  і світлий виноград.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.