Проблеми зi спиною у сучасної людини з'являються вже у 25 рокiв

Крiсло для спини не менш небезпечне, нiж мiшок картоплi, який треба перенести. Ось чому 99% офісних працівників мають проблеми із спиною. Причому з'являються вона вже у вiцi 25 рокiв - до цього часу кiстяк лише формується

-- Справдi, довге сидiння на стiльцi -- найгiрша поза для хребта. Адже його здоров'я -- у русi, -- пояснює Віктор Котюк, ортопед-травматолог. - Вiн створений природою, щоб згинатися, повертатся, скручуватися. Тривале сидiння зцементровує його,  розслабляє м'язи, що мали б пiтримувати хребет, а тому вiн починає провисати.

Найчастiше в офiсних працiвникiв болить спина в дiлянцi попереку -- саме там перенапружуються м'язи, якi з'єднують кiстки, хрящi i тканини. Ще одним проблемним мiсцем є шийний вiддiл -- через постiйне вимушене положення.

Проблеми бувають i тодi, коли пiсля довгого нерухомого положення сидячи людина робить якийсь рiзкий рух -- анi м'язи, анi кiстки до цього не готовi, тому може виникнути бiль та защемлення. До речi, те саме може статися, якщо рiзко озирнутися -- наприклад, коли вас покликали.

-- Чи можна якось полегшити життя своїй спинi?

-- Є простi правила, якi треба виконувати, якщо ваш спосiб життя малорухливий. Так, спина не буде сильно напружуватися, якщо стопи рiвно стоятимуть на пiдлозi, а сама спина спираєтиметься на спинку стiльця або крiсла як мiнiмум трьома точками. Положення колiн не повинно бути вище вiд лiнiї стегон, а вiдстань очей до монiтора або об'єкта роботи має бути такою, щоб не доводилося витягати шию вперед.

Крiм того, кожнi тридцять хвилин треба вставати з-за столу, щоб зробити розминку -- вправи на розтягування, скручування. До того ж при довгому сидiннi виникає застiй кровi у дiлянцi малого таза, а це призводить у подальшому до "жiночих" та "чоловiчих" проблем.

Уникайте щоденного носiння взуття на пiдборах. Якщо висота каблука понад 5 сантиметрiв, хребет неприродно вигинається, а це провокує защемлення нервiв та нерiвномiрне м'язове навантаження. А якщо ходити на пiдборах по кам'янiй пiдлозi, де нема амортизацiї, страждатимуть мiжхребцевi диски.

До речi, у деяких професiях можливi регулярнi мiкротравми хребта -- наприклад, при водiннi трамвая, де є постiйна вiбрацiя. До захворювань спини призводять i вимушено незручнi статичнi пози, в яких перебувають стоматологи, перукарi. Тодi певна група група м'язiв постiйно напружена (аж до спазму), а iнша розслаблена. Унаслiдок такого перекошування руйнуюються диски.

Доречно нагадати, що жiнкам не можна пiднiмати важкi речi -- це може призвести до перенапруження м'язiв спини та опущення внутрiшнiх органiв. Та й чоловiкам треба знати певнi правила.

Якщо треба перемiстити важкий предмет, краще його пересувати невеличкими поштовхами перед собою, а не тягнути за собою. А пiднiмати важкий предмет з пiдлоги слiд, присiвши з широко розставленими ногами i пiднявши його з прямою  спиною. Якщо пiднiмати такий предмет, випростовуючи спину, це може призвести до руйнування мiжхребцевих дискiв.

Комплекс вправ для здоров'я хребта (виконувати щодня)

* для розвантаження хребта досить порухатися 2 -- 3 хвилини у положеннi навкарачки;

* або зробити вправу "кiшка" -- стоячи на колiнах та руках, повiльно прогинати та вигинати спину;

* лежачи на спинi, потягнiться п'ятами "вниз", а макiвкою голови "вгору", немов розтягуючи себе -- робiть так 3 -- 4 рази по 10 -- 15 секунд;

* у середньому темпi виконуйте вправу "велосипед", але так, щоб колiна високо не пiднiмалися, а випрямлену ногу проводьте якомога ближче до пiдлоги. Виконайте 2 -- 3 пiдходи тривалiстю по пiвхвилини кожен, при цьому пильнуйте, щоб поперек не вiдривався вiд пiдлоги;

* у середньому темпi виконайте вправу "ножицi" в горизонтальнiй i вертикальнiй площинi -- 2 -- 3 пiдходи по пiвхвилини;

* лежачи на животi, вiдiрвiть голову, руки i ноги i верхню частину тулуба вiд пiдлоги, спираючись на живiт. У цьому положеннi iмiтуйте плавальнi рухи. Цю вправу треба виконувати 2 -- 3 пiдходами по 10 -- 15 повторень з вiдпочинком мiж пiдходами 10 секунд;

* виконайте "ножицi", лежачи на животi;

* встаньте навкарачки та почергово пiднiмайте дiаметрально протилежнi руку й ногу (права рука -- лiва нога i навпаки) -- повiльно, обережно розтягуючи хребет;

* пiсля того встаньте, пiднiмiть руки (плечi не затискайте) та потягнiться вгору, вправо-влiво.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.