Проблеми зi спиною у сучасної людини з'являються вже у 25 рокiв

Крiсло для спини не менш небезпечне, нiж мiшок картоплi, який треба перенести. Ось чому 99% офісних працівників мають проблеми із спиною. Причому з'являються вона вже у вiцi 25 рокiв - до цього часу кiстяк лише формується

-- Справдi, довге сидiння на стiльцi -- найгiрша поза для хребта. Адже його здоров'я -- у русi, -- пояснює Віктор Котюк, ортопед-травматолог. - Вiн створений природою, щоб згинатися, повертатся, скручуватися. Тривале сидiння зцементровує його,  розслабляє м'язи, що мали б пiтримувати хребет, а тому вiн починає провисати.

Найчастiше в офiсних працiвникiв болить спина в дiлянцi попереку -- саме там перенапружуються м'язи, якi з'єднують кiстки, хрящi i тканини. Ще одним проблемним мiсцем є шийний вiддiл -- через постiйне вимушене положення.

Проблеми бувають i тодi, коли пiсля довгого нерухомого положення сидячи людина робить якийсь рiзкий рух -- анi м'язи, анi кiстки до цього не готовi, тому може виникнути бiль та защемлення. До речi, те саме може статися, якщо рiзко озирнутися -- наприклад, коли вас покликали.

-- Чи можна якось полегшити життя своїй спинi?

-- Є простi правила, якi треба виконувати, якщо ваш спосiб життя малорухливий. Так, спина не буде сильно напружуватися, якщо стопи рiвно стоятимуть на пiдлозi, а сама спина спираєтиметься на спинку стiльця або крiсла як мiнiмум трьома точками. Положення колiн не повинно бути вище вiд лiнiї стегон, а вiдстань очей до монiтора або об'єкта роботи має бути такою, щоб не доводилося витягати шию вперед.

Крiм того, кожнi тридцять хвилин треба вставати з-за столу, щоб зробити розминку -- вправи на розтягування, скручування. До того ж при довгому сидiннi виникає застiй кровi у дiлянцi малого таза, а це призводить у подальшому до "жiночих" та "чоловiчих" проблем.

Уникайте щоденного носiння взуття на пiдборах. Якщо висота каблука понад 5 сантиметрiв, хребет неприродно вигинається, а це провокує защемлення нервiв та нерiвномiрне м'язове навантаження. А якщо ходити на пiдборах по кам'янiй пiдлозi, де нема амортизацiї, страждатимуть мiжхребцевi диски.

До речi, у деяких професiях можливi регулярнi мiкротравми хребта -- наприклад, при водiннi трамвая, де є постiйна вiбрацiя. До захворювань спини призводять i вимушено незручнi статичнi пози, в яких перебувають стоматологи, перукарi. Тодi певна група група м'язiв постiйно напружена (аж до спазму), а iнша розслаблена. Унаслiдок такого перекошування руйнуюються диски.

Доречно нагадати, що жiнкам не можна пiднiмати важкi речi -- це може призвести до перенапруження м'язiв спини та опущення внутрiшнiх органiв. Та й чоловiкам треба знати певнi правила.

Якщо треба перемiстити важкий предмет, краще його пересувати невеличкими поштовхами перед собою, а не тягнути за собою. А пiднiмати важкий предмет з пiдлоги слiд, присiвши з широко розставленими ногами i пiднявши його з прямою  спиною. Якщо пiднiмати такий предмет, випростовуючи спину, це може призвести до руйнування мiжхребцевих дискiв.

Комплекс вправ для здоров'я хребта (виконувати щодня)

* для розвантаження хребта досить порухатися 2 -- 3 хвилини у положеннi навкарачки;

* або зробити вправу "кiшка" -- стоячи на колiнах та руках, повiльно прогинати та вигинати спину;

* лежачи на спинi, потягнiться п'ятами "вниз", а макiвкою голови "вгору", немов розтягуючи себе -- робiть так 3 -- 4 рази по 10 -- 15 секунд;

* у середньому темпi виконуйте вправу "велосипед", але так, щоб колiна високо не пiднiмалися, а випрямлену ногу проводьте якомога ближче до пiдлоги. Виконайте 2 -- 3 пiдходи тривалiстю по пiвхвилини кожен, при цьому пильнуйте, щоб поперек не вiдривався вiд пiдлоги;

* у середньому темпi виконайте вправу "ножицi" в горизонтальнiй i вертикальнiй площинi -- 2 -- 3 пiдходи по пiвхвилини;

* лежачи на животi, вiдiрвiть голову, руки i ноги i верхню частину тулуба вiд пiдлоги, спираючись на живiт. У цьому положеннi iмiтуйте плавальнi рухи. Цю вправу треба виконувати 2 -- 3 пiдходами по 10 -- 15 повторень з вiдпочинком мiж пiдходами 10 секунд;

* виконайте "ножицi", лежачи на животi;

* встаньте навкарачки та почергово пiднiмайте дiаметрально протилежнi руку й ногу (права рука -- лiва нога i навпаки) -- повiльно, обережно розтягуючи хребет;

* пiсля того встаньте, пiднiмiть руки (плечi не затискайте) та потягнiться вгору, вправо-влiво.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.