Адаптація дітей до школи триватиме не менше двох тижнів

Це завжди стрес — після трьох місяців канікул повертатися до школи. Адже діти відвикли від шкільного режиму, навантажень, уроків, протягом яких треба сидіти і не рухатися, домашніх завдань...

Тому початок нового навчального року потребує певної адаптації як школярів, так і їх батьків, до нового режиму. Як це краще зробити, радить Володимир Родіонов, провідний спеціаліст Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН

-- Загалом, для адаптації організм потребує приблизно два тижні -- саме стільки часу треба для того, аби подолати дисинхронізацію. І лише на третій тиждень пiсля введення “нового режиму” усi показники органiзму приходять до норми.

Тому подбайте про те, щоб школяр достатньо висипався. Щоб перейти з літнього режиму дня (зазвичай влітку батьки дозволяють дітям поспати подовше та лягати пізніше) на шкільний, слід щодня лягати раніше на 15-30 хвилин, доки не увійдете до норми.

Лягати спати школяреві бажано о 21-21.30. Це найкращий час для засинання -- саме в цей час бiоритми людини налаштованi на сон, одночасно спiвпадаючи з добовими природнiми ритмами. Доведено, що у тих, хто лягає пізно, вже у молодому вiцi виникають проблеми із здоров'ям, пов'язані саме із дисинхронізацією добових біоритмів. Спочатку розвиваються порушення сну та настрою, а з часом -- патології травної системи, серцево-судинні захворювання, ендокринні порушення.

До речі, спати треба у цілковитій темряві. Адже лише так в епіфізі відбувається синтез гормону мелатоніну, який регулює діяльність ендокринної системи, кров'яний тиск, сповільнює процеси старіння, покращує роботу головного мозку, посилює імунну систему, гармонізує біоритми

А вставати краще не пізніше 7 ранку, а не за півгодини до першого уроку. Після гігєнічних процедур раджу давати дитині склянку теплої воду з лимонним соком та медом — це активізує та тонізує організм та зміцнює імунітет. Після того слід зробити зарядку чи здійснити пробіжку. За цей час має з'явиится апетит – це сигнал, що треба поснідати.

До речі, сніданок для школяра — обов'язковий! І це має бути не канапка з чаєм, а повноцінний прийом їжі. Найкращий варіант — будь-яка каша (злаки містять складні вуглеводи, які довго тримають відчуття ситості та постачають організм енергією) або страви з яєць (білки на початку дня засвоюються найкраще). На перекус у школі давайте яблуко та сухофрукти, а не булочки чи печиво. Дитина повинна мати гарячий обід — або у школі, якщо вона має позашкільні заняття, або вдома.

У режимі дня виділіть дві години для прогулянки або заняття, яке дитина обере саме — вона повинна мати час на відпочинок. І лише після того нехай сідає за уроки. Але так, щоб вже до 21.00 вони були готові. Якщо дитина робить уроки до опівночі, це позначиться і на її розумовому, і на фізичному здоров'ї не кращим чином.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.