Адаптація дітей до школи триватиме не менше двох тижнів

Це завжди стрес — після трьох місяців канікул повертатися до школи. Адже діти відвикли від шкільного режиму, навантажень, уроків, протягом яких треба сидіти і не рухатися, домашніх завдань...

Тому початок нового навчального року потребує певної адаптації як школярів, так і їх батьків, до нового режиму. Як це краще зробити, радить Володимир Родіонов, провідний спеціаліст Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН

-- Загалом, для адаптації організм потребує приблизно два тижні -- саме стільки часу треба для того, аби подолати дисинхронізацію. І лише на третій тиждень пiсля введення “нового режиму” усi показники органiзму приходять до норми.

Тому подбайте про те, щоб школяр достатньо висипався. Щоб перейти з літнього режиму дня (зазвичай влітку батьки дозволяють дітям поспати подовше та лягати пізніше) на шкільний, слід щодня лягати раніше на 15-30 хвилин, доки не увійдете до норми.

Лягати спати школяреві бажано о 21-21.30. Це найкращий час для засинання -- саме в цей час бiоритми людини налаштованi на сон, одночасно спiвпадаючи з добовими природнiми ритмами. Доведено, що у тих, хто лягає пізно, вже у молодому вiцi виникають проблеми із здоров'ям, пов'язані саме із дисинхронізацією добових біоритмів. Спочатку розвиваються порушення сну та настрою, а з часом -- патології травної системи, серцево-судинні захворювання, ендокринні порушення.

До речі, спати треба у цілковитій темряві. Адже лише так в епіфізі відбувається синтез гормону мелатоніну, який регулює діяльність ендокринної системи, кров'яний тиск, сповільнює процеси старіння, покращує роботу головного мозку, посилює імунну систему, гармонізує біоритми

А вставати краще не пізніше 7 ранку, а не за півгодини до першого уроку. Після гігєнічних процедур раджу давати дитині склянку теплої воду з лимонним соком та медом — це активізує та тонізує організм та зміцнює імунітет. Після того слід зробити зарядку чи здійснити пробіжку. За цей час має з'явиится апетит – це сигнал, що треба поснідати.

До речі, сніданок для школяра — обов'язковий! І це має бути не канапка з чаєм, а повноцінний прийом їжі. Найкращий варіант — будь-яка каша (злаки містять складні вуглеводи, які довго тримають відчуття ситості та постачають організм енергією) або страви з яєць (білки на початку дня засвоюються найкраще). На перекус у школі давайте яблуко та сухофрукти, а не булочки чи печиво. Дитина повинна мати гарячий обід — або у школі, якщо вона має позашкільні заняття, або вдома.

У режимі дня виділіть дві години для прогулянки або заняття, яке дитина обере саме — вона повинна мати час на відпочинок. І лише після того нехай сідає за уроки. Але так, щоб вже до 21.00 вони були готові. Якщо дитина робить уроки до опівночі, це позначиться і на її розумовому, і на фізичному здоров'ї не кращим чином.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.
При інсульті допомагають спеціальні розтирання:

Новини

23:46
Через порушення біологічних ритмів людини пізні прийоми їжі можуть викликати серцево-судинні захворювання і діабет.
21:23
Заведено вважати, що мінеральна вода завжди корисна. Але чи так це насправді?
20:22
Світові зірки кіно, співачки, танцівниці та моделі зізналися, як живуть із захворюванням матки - ендометріозом.
19:27
За їхніми спостереженнями, ввечері організм спалює на 10% калорій, ніж вдень.
13:05
Дитина, якій поставили діагноз телефоном, опинилась у лікарні з важкими ускладненнями хвороби.
12:35
Також фахівці з Міністерства охорони здоров'я України розповіли, до яких наслідків може призвести стійкість до антибіотиків
09:30
Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила про плани створити в Україні службу психологічної підтримки «Лінія життя»
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.