У США вперше схвалено генну терапію для лікування раку

Управління з контролю за продуктами харчування і ліками (FDA) схвалило застосування генної терапії гострого лімфобластного лейкозу у дітей і молодих дорослих. Йдеться про перший випадок, коли генна терапія для лікування раку отримує схвалення FDA.

У FDA, оголошуючи про схвалення цього методу боротьби з раком, назвали подію “історичною”, повідомляє 24news. Суть терапії полягає в тому, що у пацієнта забирають його власні T-клітини, які складають частину імунної системи. Клітини заморожують, відвозять на завод фармкомпанії і за допомогою спеціально модифікованого вірусу імунодефіциту людини поміщають в них ген, який допомагає вбивати злоякісні клітини. Після цього T-клітини знову заморожують, відвозять в клініку і вводять назад пацієнтові.

Такий курс терапії буде коштувати 475 тис доларів. Передбачається, що курс буде разовим.

Терапія має побічні ефекти, тому вдаватися до неї планується в тому випадку, коли інші методи лікування виявилися неефективними.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

17 листопада -- Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
За оцінками ВООЗ, сьогодні від цієї  хвороби страждає понад 210 мільйонів осіб у світі. А вже за 15 років ХОХЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі.
У столиці збільшилась кількість хворих на менінгококову інфекцію, повідомили у Департаменті охорони здоров’я КМДА.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.