Фахівець розповів, як розпізнати ревнивця

Учені з Великобританії визнали ревнощі хворобою, що має ще назву "синдром Отелло". І закликали ревнивців звертатися по допомогу до  фахівців, аби убезпечити життя оточення і своє.  Про ревнощі детально розповів Олександр Покришев,
гештальт-терапевт.

-- Як можна розпізнати ревнивця? 

-- Почнімо з того, що ревнощі виникають у людей, котрі невпевненi в собі. На початку стосунків розпізнати це досить непросто. Такі люди воліють, аби їхня кохана людина увесь свій час, усю свою увагу приділяла тільки їм. Об'єктові це видається найбільшим підтвердженням гарячих почуттів, він не помічає пастки. Насправді ж ревнивець не сприймає свою обраницю як особистість, а лише як ресурс (наприклад, ресурс ніжності, уваги, турботи, нерідко  й грошей).

Основою такої потреби є почуття власності. Такими людьми керує бажання повністю обмежити особисту свободу своєї "половинки", їх задовольняє лише одна схема: "Ти -- тільки моя і будеш дбати лише про мене". 

Проблеми у стосунках починаються тодi, коли ревнощі однієї людини набувають патологічного характеру, коли безпричинно зароджується  недовіра. Тоді й проявляється основна риса ревнивця -- істеричність, він  зчиняє скандали, демонстративно влаштовує "сцени". А згодом вникає бажання фізичного покарання за те, що йому довелося пережити таке важке почуття, як ревнощі. Ця  людина не здатна відповідати за свої почуття, тому нею починають керувати злість і відчай. З голови не йдуть думки про те, що кохана приділяє увагу комусь іншому. Тож вона, на думку ревнивця, має відповісти за це. От і намагається відігратись на своїй
(тепер уже) жертві, застосовуючи фізичну силу.

-- Звідси назва "синдром Отелло"?

-- Ідеться про небезпечні прояви ревнощів. Нерідко жінки захищають своїх кривдників, мовляв, б'є, отже, любить. Не розуміючи, що справжнє кохання не пов'язане з ревнощами, що стосунки мають будуватися на довірі. Натомість до них ставляться як до власності, іграшки чи, зрештою, об'єкта для побиття. Тут патологічне відхилення від норми, якого слід остерігатися бодай задля своєї безпеки.

Тоді як ревнивцям  справді потрібна допомога фахівця, інакше і їхнє життя помалу 
перетвориться на суцільний жах. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.