Фахівець розповів, як розпізнати ревнивця

Учені з Великобританії визнали ревнощі хворобою, що має ще назву "синдром Отелло". І закликали ревнивців звертатися по допомогу до  фахівців, аби убезпечити життя оточення і своє.  Про ревнощі детально розповів Олександр Покришев,
гештальт-терапевт.

-- Як можна розпізнати ревнивця? 

-- Почнімо з того, що ревнощі виникають у людей, котрі невпевненi в собі. На початку стосунків розпізнати це досить непросто. Такі люди воліють, аби їхня кохана людина увесь свій час, усю свою увагу приділяла тільки їм. Об'єктові це видається найбільшим підтвердженням гарячих почуттів, він не помічає пастки. Насправді ж ревнивець не сприймає свою обраницю як особистість, а лише як ресурс (наприклад, ресурс ніжності, уваги, турботи, нерідко  й грошей).

Основою такої потреби є почуття власності. Такими людьми керує бажання повністю обмежити особисту свободу своєї "половинки", їх задовольняє лише одна схема: "Ти -- тільки моя і будеш дбати лише про мене". 

Проблеми у стосунках починаються тодi, коли ревнощі однієї людини набувають патологічного характеру, коли безпричинно зароджується  недовіра. Тоді й проявляється основна риса ревнивця -- істеричність, він  зчиняє скандали, демонстративно влаштовує "сцени". А згодом вникає бажання фізичного покарання за те, що йому довелося пережити таке важке почуття, як ревнощі. Ця  людина не здатна відповідати за свої почуття, тому нею починають керувати злість і відчай. З голови не йдуть думки про те, що кохана приділяє увагу комусь іншому. Тож вона, на думку ревнивця, має відповісти за це. От і намагається відігратись на своїй
(тепер уже) жертві, застосовуючи фізичну силу.

-- Звідси назва "синдром Отелло"?

-- Ідеться про небезпечні прояви ревнощів. Нерідко жінки захищають своїх кривдників, мовляв, б'є, отже, любить. Не розуміючи, що справжнє кохання не пов'язане з ревнощами, що стосунки мають будуватися на довірі. Натомість до них ставляться як до власності, іграшки чи, зрештою, об'єкта для побиття. Тут патологічне відхилення від норми, якого слід остерігатися бодай задля своєї безпеки.

Тоді як ревнивцям  справді потрібна допомога фахівця, інакше і їхнє життя помалу 
перетвориться на суцільний жах. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.