Спеціаліст пояснив, як розшифровувати еротичні сни, і чому таке сниться одруженим чоловікам

Еротичні сни, як досліджено, регулярно бачать 95% чоловіків і 70% жінок. Тож якщо ваша половина уві сні пристрасно стогне і вигукує чиєсь ім'я -- не  поспішайте звинувачувати її у зраді. Можливо, це щось наснилося. Нема людей, котрi, стверджують фахівці, не бачили  б еротичних снiв.

-- Еротичні сни -- це різновид мимовільних сексуальних реакцій. Вони виникають так само, як і звичні сни, і є відображенням нашої реальності, переживань, стану здоров'я і, за деякими гіпотезами, навіть генетичного досвіду, -- пояснила
Валерія Веселовська, сімейний психолог. -- Сни, у яких ми кохаємося, дістаємо сексуальну насолоду, можуть свідчити i про нашу готовність знову й знову робити це в реальності, і про те, що саме цього нам бракує. Зауважено, що представницям слабкої статі еротичні сни найчастіше сняться у період овуляції -- тоді, коли жінка найбільш здатна до зачаття, а також напередодні місячного -- це наслідок спазмування внутрішніх органів. У будь-якому разі це нешкідливо для організму, не свідчить про якусь патологію.

-- Якщо такі сни нав'язливі чи навiть жахiття?

-- Повірте, таке буває дуже рідко. Якщо це так, то може знадобитися допомога психотерапевта. Нав'язливість еротичних снів, негативне їх забарвлення часто є наслідками пережитої психологічної травми, сексуального насильства, які підсвідомість трансформує у сон. Є доcить прості психотерапевтичні методи, якi
допомагають швидко розібратися із неприємними снами. Але підкреслюю: більшість людей на свої еротичні видiння не скаржаться.

-- Кому найчастіше сняться такі сни?

-- Найчастіше -- підліткам. Але це й постійна складова життя дорослих. За даними американських сексологів, еротичні сни регулярно бачать майже 95% чоловіків і майже 70% жінок. Притiм жінки частіше поринають в еротичні сни до 45 -- 50 років,  а чоловіки їх бачать у розквіті сил, у 20 -- 25-річному віці.

-- Чи можна уві сні дістати сексуальну розрядку? Якщо так, то чи нормально це?

-- Так, причому це стосується і чоловіків, і жінок. Найчастіше таке  трапляється з хлопцями-підлітками, однак i зрілі  люди мають оргазм. Щоправда, з віком це стається дедалi рідше. Нормальним є і перше, і друге. Коли вщухають природні гормональні процеси, спадає i сексуальна напруга, відповідно, еротичні сни
приходять нечасто.

-- Скажіть, будь ласка, якщо одруженому чоловікові сниться, що він кохається з іншою жінкою, а одружена пані бачить себе у снах в обіймах іншого -- це може свідчити про подружню зраду?

-- Це необов'язково свідчить навіть про готовність до зради. Радше -- про нереалізовані сексуальні бажання. І, до речі, багатьом парам вдавалося налагодити інтимні стосунки саме тоді, коли вони не приховували одне від одного еротичних снів, а ділилися ними. Бо нерідко нам сниться саме те, про що ми мріємо, але не наважуємося попросити...
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

17 листопада -- Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
За оцінками ВООЗ, сьогодні від цієї  хвороби страждає понад 210 мільйонів осіб у світі. А вже за 15 років ХОХЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі.
У столиці збільшилась кількість хворих на менінгококову інфекцію, повідомили у Департаменті охорони здоров’я КМДА.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.