Кардіолог пояснила, чому в Україні частіше вмирають від серцевих недуг

Саме серцево-судиннi хвороби є головним чинником, якi зменшують чисельнiсть населення України. За даними Iнституту кардiологiї iм. М.Д. Стражеска, цi недуги спричиняють понад 65% усiх смертей.

Щороку в Українi фiксується 50 тисяч випадкiв iнфаркту мiокарда, 100-120 тисяч iнсультiв, народжується понад 5 тисяч дiтей iз вродженими вадами серця, 90% з яких помирає, не доживши до року. А кожен другий дорослий українець страджає на гiпертонiю.

-- Близько 25 мiльйонiв українцiв страждають вiд серцево-судинних недуг. У чому ж справа?

-- Це проблема багатьох країн свiту, але на теренах Європи найгiрше виглядають саме країни СНД. Смертнiть вiд серцево-судинних хвроб тут найвища. Це й недивно. Адже нашi люди чомусь не вважають за потрiбне щодня вимiрювати тиск, як це роблять європейцi, слiдкувати за рiвнем холестерину у кровi, вiдмовитися вiд шкiдливих звичок. Бiльшiсть людей навiть не здогадується, що мають пiдвищений тиск. Тому й застають їх зненацька iнсульти, часто у досить молодому вiцi. Мiж тим, при своєчасному виявленнi тiєї ж гiпертонiї 80% кризiв можна запобiгти, – каже Ірина Горбась, професор Iнституту кардiологiї iм. М.Д. Стражеска.

Здорове серце -- це показник здорового життя. Яке ж воно може бути у нацiї курцiв — 45% українських чоловiкiв та 20% жiнок курять щодня. А вживання алкоголю на душу населення у нас найвище в Єропi! I, врештi, суттєвою загрозою для серця є стресогенне життя -- нестабiльна економiчна ситуацiя, загроза втратити роботу, невпевненiсть у завтрашньому днi. А серце не любить стресiв.

-- Чи правда, що у чоловiкiв серцевi проблеми бувають частiше...

-- До 50-рiчного рубежу частка чоловiкiв дiйсно переважає. Причому часто серце не витримує саме у чоловiкiв працездатного вiку. А жiнки, своєю чергою, завдяки продукуванню жiночих статевих гормонiв, до пори до часу захищенi вiд катастрофи. Але щойно вони досягають клiмактеричного вiку, ситуацiя рiзко змiнюється. Вже пiсля 50-55 рокiв пiд прицiлом серцево-судинних хвроб опиняються саме жiнки.

-- Якi симптоми можуть вказати, що з серцем щось негаразд?

-- Будь-якi неприємнi вiдчуття у грудях -- поколювання, стискання -- не можна iгнорувати. Хоча нерiдко такi прояви можуть бути викликанi, скажiмо, остеохандрозом чи мiджреберною невралгiєю. Своєю чергою, про негаразди з серцем можуть свiдчити болi у руцi чи спинi. Нехай точний дiагноз все-таки поставить лiкар. I не треба думати, що мине саме, або ж пити краплi, що порадила сусiдка -- на жаль, нашi люди так i роблять. В таких випадках покладiть пiд язик валiдол чи нiтроглiцерин, або приймiть валокардин, ляжте, заспокойтеся -- та викличте лiкаря. Чим скорше буде встановлено точний дiагноз, тим бiльше шансiв вберегти серце.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.