Вчені пояснили, чому позіхання є “заразним”

Британські вчені з Ноттінгемського університету повели ряд досліджень, в ході яких розкрили таємницю заразливості позіхання. Як виявилося, цей феномен пов'язаний з синдромом Туретта.

Наша довідка: синдром Туретта — спадковий нейропсихічний розлад, який розпочинається у дитинстві й характеризується численними  тиками м'язів плечового поясу, шиї та обличчя і хоча б одним голосовим тиком.  Спочатку синдром Туретта вважали рідкісним, найчастіше пов'язаним із вигуком непристойних слів чи соціально недоречних та принижуваних зауважень. Проте такий варіант присутній у меншості людей із синдромом Туретта. За статистикою, від 1 до 10 людей із тисячі мають цей синдром, що проявляється у тикових розладах, серед яких найпоширенішими є миготіння очима, кашель, "чищення горла", хропіння та лицьові рухи.

В експерименті взяли участь 36 волонтерів, мозкову активність яких контролювали фахівці. Вони зобов'язали добровольців спостерігати за позіхає людьми, при цьому фіксуючи всі процеси, що відбуваються в цей момент в мозку.

Згідно з результатами дослідження, реакція у вигляді позіхання на аналогічну дію в іншої людини є неусвідомленою схильністю до повторення чужих дій. Старт позіхання дають нейрони, розташовані в первинній руховій корі головного мозку, пише grifonsoft. Фахівці також повідомили, що ідентичними рефлексами володіють мавпи і ряд інших тварин.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

17 листопада -- Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
За оцінками ВООЗ, сьогодні від цієї  хвороби страждає понад 210 мільйонів осіб у світі. А вже за 15 років ХОХЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі.
У столиці збільшилась кількість хворих на менінгококову інфекцію, повідомили у Департаменті охорони здоров’я КМДА.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.