Від того, скільки часу ви зможете простояти на одній нозі, залежатиме, скільки ви житимете

Американськi психологи та медики, провiвши експеримент за участю 50 тисяч добровольцiв вiком вiд 18 до 80 рокiв iз 33 країн свiту, видiлили три основнi прикмети, якi можуть вказувати на те, що людина проживе довге та активне життя.

Довгожителя можна помiтити за манерами поведiнки. Зокрема, одним з факторiв є... мiцне рукостискання. Прокоментувати цi висновки ми попросили Олега Кульчицького, керiвника сектору бiологiї старiння, заступника директора з наукової роботи Iнституту геронтологiї АМН України.

-- Чи справдi можна за зовнiшнiм виглядом визничити, житиме людина довго чи нi?

-- Спочатку давайте з'ясуємо, хто такий довгожитель. Фiзiологiчна молодiсть триває до 35 рокiв, пiсля чого починається середнiй вiк -- аж до 59 рокiв, далi йде похилий вiк ( перiод вiд 60 до 74 рокiв), пiсля чого, власне, починаєтсья старiсть (75-89  рокiв). А вже пiсля 90 рокiв починається перiод, який отримав назву "довголiття".

Тобто, експеримент вчених виявляв, якi люди мають найбiльше шансiв пережити цю позначку. Одна з ознак довгожителя, за їхньою версiєю, -- мiцне рукостискання. I це цiлком логiчно. Адже сила стискання руки є одним з показникiв м'язевого тонусу. Часто навiть у молодих руки бувають настiльки слабкими, що рукостискання є кволими. Вiдповiдно, якщо м'язева система людини перебуває в тонусi, це вказує на мiцне здоров'я.

-- Друга ознака -- швидкiсть мовлення иа реакцiї...

-- Швидке мовлення свiдчить про те, що людина швидко сприймає, переробляє та вiдповiдає на нову iнформацiю. Це, своєю чергою, вказує на жвавiсть нейронних зв'язкiв у мозку та його активнiть. А доведено, що люди розумової працi живуть довше -- саме тому, що їх мозок довго залишається активним.

Крiм того, швидкiсть мовлення є ознакою того, наскiльки розвинутий атеросклеротичний процес у судинах головного мозку -- вони першими звужуються та спазмуються. Тобто, якщо судини мозку у порядку -- це означає, що судинна система в цiлому також у задовiльному станi. Вiдтак, у такої людини менше шансiв стати гiпертонiком чи пацiєнтом кардiолога.

А швидкiсть реакцiї, яка визначається швидкiстю того чи iншого руху (наприклад, захисного), напряму свiдчить про стан здоров'я. Ви ж, напевно, помiчали, що хворi люди рухаються повiльно, кволо...

-- I, нарештi, третя прикмета -- здатнiсть утримувати рiвновагу. Що скажете про це?

-- Ця ознака, до речi, входить до тестiв для визначення бiологiчного вiку людини, розробленого нашим iнститутом ще у 80-х роках минулого столiття. Зокрема, здатнiсть утримувати рiвновагу, стоячи на однiй нозi, -- один з кращих показникiв стану органiзму. Адже тут поєднується i м'язева сила, i координацiя роботи певних вiддiлiв головного мозку.

Так, коли людина утримує рiвновагу на однiй нозi протягом хвилини, це вказує на добре функцiонування органiзму в цiлому. При цьому вона не повинна вiдчувати головокружiння чи якогось дискомфорту. Спробуйте...

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.