Від того, скільки часу ви зможете простояти на одній нозі, залежатиме, скільки ви житимете

Американськi психологи та медики, провiвши експеримент за участю 50 тисяч добровольцiв вiком вiд 18 до 80 рокiв iз 33 країн свiту, видiлили три основнi прикмети, якi можуть вказувати на те, що людина проживе довге та активне життя.

Довгожителя можна помiтити за манерами поведiнки. Зокрема, одним з факторiв є... мiцне рукостискання. Прокоментувати цi висновки ми попросили Олега Кульчицького, керiвника сектору бiологiї старiння, заступника директора з наукової роботи Iнституту геронтологiї АМН України.

-- Чи справдi можна за зовнiшнiм виглядом визничити, житиме людина довго чи нi?

-- Спочатку давайте з'ясуємо, хто такий довгожитель. Фiзiологiчна молодiсть триває до 35 рокiв, пiсля чого починається середнiй вiк -- аж до 59 рокiв, далi йде похилий вiк ( перiод вiд 60 до 74 рокiв), пiсля чого, власне, починаєтсья старiсть (75-89  рокiв). А вже пiсля 90 рокiв починається перiод, який отримав назву "довголiття".

Тобто, експеримент вчених виявляв, якi люди мають найбiльше шансiв пережити цю позначку. Одна з ознак довгожителя, за їхньою версiєю, -- мiцне рукостискання. I це цiлком логiчно. Адже сила стискання руки є одним з показникiв м'язевого тонусу. Часто навiть у молодих руки бувають настiльки слабкими, що рукостискання є кволими. Вiдповiдно, якщо м'язева система людини перебуває в тонусi, це вказує на мiцне здоров'я.

-- Друга ознака -- швидкiсть мовлення иа реакцiї...

-- Швидке мовлення свiдчить про те, що людина швидко сприймає, переробляє та вiдповiдає на нову iнформацiю. Це, своєю чергою, вказує на жвавiсть нейронних зв'язкiв у мозку та його активнiть. А доведено, що люди розумової працi живуть довше -- саме тому, що їх мозок довго залишається активним.

Крiм того, швидкiсть мовлення є ознакою того, наскiльки розвинутий атеросклеротичний процес у судинах головного мозку -- вони першими звужуються та спазмуються. Тобто, якщо судини мозку у порядку -- це означає, що судинна система в цiлому також у задовiльному станi. Вiдтак, у такої людини менше шансiв стати гiпертонiком чи пацiєнтом кардiолога.

А швидкiсть реакцiї, яка визначається швидкiстю того чи iншого руху (наприклад, захисного), напряму свiдчить про стан здоров'я. Ви ж, напевно, помiчали, що хворi люди рухаються повiльно, кволо...

-- I, нарештi, третя прикмета -- здатнiсть утримувати рiвновагу. Що скажете про це?

-- Ця ознака, до речi, входить до тестiв для визначення бiологiчного вiку людини, розробленого нашим iнститутом ще у 80-х роках минулого столiття. Зокрема, здатнiсть утримувати рiвновагу, стоячи на однiй нозi, -- один з кращих показникiв стану органiзму. Адже тут поєднується i м'язева сила, i координацiя роботи певних вiддiлiв головного мозку.

Так, коли людина утримує рiвновагу на однiй нозi протягом хвилини, це вказує на добре функцiонування органiзму в цiлому. При цьому вона не повинна вiдчувати головокружiння чи якогось дискомфорту. Спробуйте...

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

22:15
Жінкам пощастило більше, ніж чоловікам.
19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
13:22
15 жовтня ' Міжнародний день миття рук. Це свято вигадали для того, щоб нагадати людям в усьому світі про важливість такої простої і звичної з дитинства процедури.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.