Медики вважають, що кип'ячене молоко не приносить організму жодної користі

Так кажуть педіатри з Індії, які назвали прокип'ячене молоко "порожнім" напоєм. А втiм, ми звикли кип'ятити молоко перед вживанням. То що, кип'ятити чи ні?

-- Індійські лікарі кажуть, що кип'ятіння вбиває все корисне, що є в молоці, а при 15-хвилинному кип'ятінні воно стає навіть шкідливим. Це так?

-- Молоко -- один iз найважливiших продуктів харчування, особливо для дітей. Це головне джерело вітамінів, кальцію, жирів, білків. Проте при тривалому кип'ятінні кількість корисних речовин справді зменшується, -- каже Василь Корнійчук, лікар-педіатр вищої категорії, дитячий гастроентеролог.

-- Дослідники кажуть, що руйнується навіть вітамін D, без якого не засвоюється кальцій. А тому вживання кип'яченого молока може призвести до вітамінної недостатності, крихкості кісток, недорозвинення мускулатури. Невже все так серйозно?

-- Таке могло б статися, якби дитина вживала лише молоко і більше нічого. А проте водорозчинні вітаміни можна одержувати з овочів та фруктів, жиророзчинні -- з олії, масла тощо. Крім того, при кип'ятінні у молоці залишаються молочні жири. Не руйнуються й молочні білки (альбуміни) -- вони денатуруються, а потрапляючи до  організму, розщеплюються на потрібні амінокислоти. І хоча кальцій при кип'ятінні частково зв'язується та випадає в осад, певна його частина залишається. Натомість джерелом кальцію слугує домашній сир.

На жаль, не кип'ятити молоко, особливо якщо невідоме його походження, не можна. Лише кип'ятіння вбиває патогенні мікроорганізми -- кишкову паличку, сальмонелу, збудника туберкульозу тощо. Інша рiч, як кип'ятити. Нема жодної потреби робити це довго -- досить лише довести до кипіння та зняти.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.