Лікар розповів, від чого залежить статевий потяг у жінок

Чимало чоловіків помічають, що  дружина до них ніби охолола. Жінка не бажає близькості, уникає інтимних контактів, причому таке може тривати місяцями.

Не слід вважати, що дружина розлюбила вас. Просто життя жінки залежить від гормонів, а вони можуть змінюватися не лише залежно від дня циклу, а й від стресу чи  втоми.

-- Є багато факторів, від яких залежить жіночий статевий потяг,бо сексуальна біологія у жінок набагато складніша, ніж у чоловіків, -- пояснює Василь Черепанин, досвідчений сексопатолог. -- Зокрема, лібідо у жінки може знижуватися в період місячних  -- через гормональні зміни, біль голови чи дискомфорт у животі.

А ще деякі протизаплідні препарати мають побічний ефект -- зменшення статевого потягу (про це, як правило, попереджають в інструкції). Вагітність і пологи, які є величезним гормональним, фізіологічним стресом для жінки, також можуть змінювати її лібідо не в кращий бік. Відволікають від думок про секс і турбота про
дитину, постійне недосипання, грудне вигодовування -- усе це пов'язане як з фізичним, так і з психоемоційним навантаженням. Але здебiльшого це триває перші місяці після пологів, поки організм адаптується.

-- А чи правда, що існують препарати для збільшення бажання жінок -- аналоги чоловічої "Віагри"?

-- Так, такі препарати є. Наприклад, до однієї з найсучасніших розробок західних фармацевтів входить чоловічий статевий гормон і ще кілька речовин, які підвищують концентрацію серотоніну та дофаміну (в організмі відповідають за відчуття задоволення), підсилюють статевий потяг і оргазм у жінок. Однак навряд чи слід очікувати, що це буде справді "віагра для жінок".

Бо "віагра для чоловіків" -- це насамперед лікарський засіб для лікування еректильної дисфункції (імпотенції). Він, попри помилкову думку, не підсилює статевого потягу в чоловіків, а сприяє лише досягненню ерекції -- те, без чого чоловік не може розпочати і завершити статевий акт. У жінок про це не йдеться,
проблема значно глибша, особливо, коли йдеться про низьке лібідо й аноргазмію (неможливість отримувати чуттєве задоволення).

-- Поясніть, будь ласка, чому взагалі виникають такі проблеми?

-- Відсутність статевого потягу або ж нездатність отримувати оргазм у жінки репродуктивного віку, якщо це явище постійне, означає, що вона колись була психологічно травмована, або ж постійно перебуває у стані стресу, втоми. Або це може бути наслідком проблем зi здоров'ям фізіологічним, як от запальні процеси, пухлини, травми i т.п. Таким чином, механізм відновлення бажання залежить від причини виникнення проблеми.

А крім того, без емоційного контакту з партнером далеко не кожна навіть пристрасна партнерка може розслабитися. Цьому заважають і психологічні комплекси, і недовіра, й образи, грубість партнера тощо. Якщо ці проблеми не подолані, сподiватися на гармонію в ліжку не варто.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.