Для розвитку сколiзу достатньо пiвроку, а для вiдновлення постави - кiлька рокiв

За статистикою, 90% школярiв мають порушення постави — сколiоз

Сидiння за партою, яка часто не пiдходить дитинi за зростом, важкi рюкзаки, мiнiмум фiзичних навантажень -- усе це рано чи пiзно призводить до проблем iз хребтом. Особливо швидко цей процес вiдбувається пiд час iнтенсивного росту дитини -- у ранньому пiдлiтковому вiцi. Для розвиттку сколiозу достатньо пiвроку, а от для вiдновлення постави знадобиться кiлька рокiвщоденних занять.

-- Бiчне викривлення хребта, або сколiоз, насправдi дуже поширене захворювання серед дiтей, -- каже Степан Степанюк, лiкар-ортопед Центру лiкування захворюваннь хребта та суглобiв. -- Причому вiн буває навiть у дошкiльнят. Як правило, батьки звертають увагу на цю проблему досить пiзно -- вже коли викривлення помiтно неозброєним оком. При цьому одне плече нижче за iнше, кидається в очi кособокiсть дитини.

Сколiоз пiдступний тим, що вiн довгий час нiчим себе не проявляє. А тому батьки повиннi регулярно перевiряти, чи не викривлений хребет. Для цього нехай дитина роздягнеться та стане спиною до вас. Лiнiя, умовно проведена мiж лопатками, повинна бути перпендикулярна до лiнiї хребта. Якщо є бодай незначне вiдхилення, варто проконсультуватися з хiрургом чи ортопедом. Адже сколiоз -- це не лише косметичний дефект. Ця хвороба може викликати змiну внутрiшнiх органiв, а у важких випадках навiть призвести до порушення механiки подиху та серцевого ритму.

-- Чи можна перемогти сколiоз?

-- Лiкування сколiозу має бути комплексним. Воно включає масажi, лiкувальну фiзкультуру, носіння корсету, змiну способу життя, щоденнi вправи, iнодi може знадобитися корсет. А в особливо важких випадках навiть показане оперативне втручання.

Так, у кожнiй дитячiй полiклiнiцi працюють групи лiкувальної фiзкультури. Спецiальнi вправи змiцнять м'язевий корсет, який пiдтримує хребет, а також "пiдтягнуть" м'язи з потрiбного боку, щоб забрати перекос. А пiд час щоденної ранкової гiмнастики нехай дитина виконує пiдйом i розведення прямих нiг у рiзнi боки з положення лежачи на спинi, пiдтягування колiн до живота з положення сидячи, максимальне зближення потилицi i п'ят з положення лежачи на животi, почергове одночасне пiдняття дiаметрально протилежних нiг та рук з положення лежачи тощо.

Обережно треба бути з вправами на витягування хребта. Замiсть того, щоб висiти на гiмнастичнiй стiнцi, доцiльнiше лежати на похилiй площинi (для цього використовують дошку Євмiнова).

Дитина обов'язково повинна спати на твердiй поверхнi -- варто придбати спецiальний ортопедичний матрац. Подушка має бути низькою. Слiдкуйте, щоб пiд час виконання урокiв дитина сидiла прямо, а не перекошувалася на один бiк. Стiл та стiлець повиннi вiдповiдати її зросту. Зокрема, ноги, зiгнутi в колiнах пiд прямим кутом, повиннi повною стопою стояти на пiдлозi або спецiальнiй пiдставцi.

Доки є викривлення хребта, небажано займатися певними видами спорту -- наприклад, важкою атлетикою, боксом, рiзними видами боротьби, спортивною чи художньою гiмнаcтикою, а також тими видами, де є стрибки, адже струшування для викривленого хребта є досить небезпечним. Натомiсть, запишiть дитину на  плавання (змiцнює м'язевий корсет та розвантажує хребет), оздоровчу гiмнастику, бальнi танцi, лижний спорт.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.