Фахівець розповіла, скільки має важити шкільний ранець

Нерідко можна побачити, як школярі буквально згинаються під вагою ранця. Особливо це стосується учнів молодших класів, які носять з собою книжки, пенали, змінне взуття, форму для фізкультури, канапки...

Між тим, щоб мiнiмiзувати навантаження на хребет, необхiдно коригувати вагу шкiльного рюкзака.

-- Є санітарні норми щодо загальної ваги пiдручникiв на один учбовий день у комплектi зi шкiльним приладдям, але без урахування ваги ранця. Так, вага для учнiв 1-2 класiв не повинна перевищувати 1,5-2 кiлограмiв, для учнiв 3-4 класiв -- 2-2,3 кiлограмiв, для учнiв 5-6 класiв -- 2,3-3 кiлограмiв, для учнiв 7-8 класiв -- 3-3,5 кiлограмiв i для учнiв 9-11 класiв -- 3,5-4,5 кiлограмiв, -- каже Галина Варжиковська, спеціаліст з гiгiєни дiтей та пiдлiткiв. -- Навiть у старшiй школi не дозволяйте дитинi носити сумку з пiдручниками на одне плече. Нехай це буде якийсь модний  рюкзачок, але навантаження має лягати на обидва плеча рiвномiрно.

Крiм того, є певнi вимоги для розмiру парт у школах. Iдеально, коли у класi є парти рiзних розмiрiв -- i для високих, i для низьких дiтей. Хотiла б нагадати вчителям, що пiд час навчального року потрiбно щомiсяця пересаджувати дiтей з одного ряду в iнший. Адже тi, хто сидить збоку вiд дошки, змушенi тягнутися у той чи iнший бiк. Достатньо кiлькох мiсяцiв такого витягування, щоби з'явився сколiоз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.