Лікар назвав основну помилку, яка може коштувати життя при гіпертонічному кризі

“Поясніть, будь ласка, як поводитися, коли почався гіпертонічний криз? І як відрізнити його від звичайного болю серця? Як починається цей криз? У нашій родині був випадок, коли хвору не врятували, бо ні чоловік, ні діти не знали, що робити, як подати першу допомогу, допоки приїде "швидка". Одні кажуть, що, коли
схопить серце, треба лягти, інші -- що лягати не можна, треба сидіти. Одні радять валідол, інші -- нітрогліцерин... А як має бути насправді?" - такого листа отримав "Добрий лікар".

-- Якщо гіпертонічний криз ускладнений, то тут навіть швидкою допомогою не обійтися, треба до лікарнi, -- відповідає кардіолог Олена Махонько. -- Але й неускладнені також можуть бути різні, залежно від симптомів тих органів, які уражені артеріальною гіпертонією. Наприклад, якщо є ураження мозку, то прояви кризу -- біль голови, нудота, блювання, порушення чутливості, терпне обличчя i змiнюється координація рухів. А коли при гіпертонії більше навантаження падає на серце, то з’являються бiль у ділянці серця, задишка, серцебиття, аритмія.

Іноді симптомів може не бути, але підвищення тиску до 240 на 140 і бiльше -- це вже гіпертонічний криз, бо такий стан дуже небезпечний. Перша допомога -- зниження тиску препаратами швидкої дії, такими, як ніфедипін, коринфар, каптоприл або капутен, клофелін. При прийомі під язик вони швидко, хвилин за двадцять,
зменшують тиск. Дуже часто хворі припускаються фатальної помилки -- хапають під час гіпертонічного кризу ті планові ліки, які п’ють щодня за приписом медика. А вони не допоможуть, бо мають поступову дію.

Також не слід різко збивати тиск, він повинен унормуватися за 2 -- 6 годин. Якщо в домашній аптечці нема швидкодійних ліків, можна допомогти хворому, давши йому сік чорноплідної горобини, зробивши ванну для ніг iз гірчицею або поставивши гірчичники на ділянку серця, на потилицю та на литки. Нормалізувати тиск можна
за допомогою примочок із винним або яблучним оцтом (5 -- 6%), прикладених на 5 -- 10 хвилин до п'ят, або зануривши ноги в гарячу воду. Хворому потрібен спокій, свіже повітря, він може сидіти або лежати з трохи піднятою головою.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.