Неприємного запаху пiсля вживання часнику можна позбутися, пожувавши насiння кардамону

Нинi, коли кожен другий кашляє та пчихає, часник є надiйною зброєю проти ГРЗ. До того ж, лише зубчик часнику на день може "почистити" судини вiд холестерину, чим суттєво покращить роботу серцево-судинної системи.

-- Здавна, коли нашi предки хворiли на застуду, для профiлактики  та лiкування використовували часник, -- травник розповiдає Георгiй Гах, -- Адже це -- природнiй антибiотик. Остобливо вiн помiчний на початку хвороби. А коли надворi епiдемiя, у хатi завжди тримайте розкраяний часник -- вiн видiлятимє фiтонциди, якi вбиватимуть вiрус у повiтрi.

Щойно починається нежить чи бiль у горлi, можна крапати нiс часничним соком, розведеним у пропорцiї 1 до 5 з водою. А сухi палички часнику, на якiй тримається голiвка, можна запалити та обережно вдихати то через одну, то через iншу нiздрю.

А ще для протидiї застудi натрiть часник на дрiбнiй терцi та змiшайте з медом у спiввiдношеннi 1 до 1, потiм нагрiйте сумiш на водянiй банi до сорока градусiв. Коли сумiш буде готова, її переливають в скляну тару i ставлять на зберiгання в  холодильник, приймаючи близько тижня по чайнiй ложцi до двох разiв на день.

-- Як правильно вживати часник? Адже далеко не кожному подобаються його смак та запах...

-- Загалом, вживати багато часнику не можна. Адже вiн може попекти слизову оболонку стравоходу, шлунку, стимулює видiлення жовчi, знижує кров'яний тиск. Не рекомендується часник людям з виразками шлунку та дванадцятипалої кишки, з iншими хворобами шлунково-кишкового тракту у стадiї загострення. Навiть для здорових людей часник рекомедується їсти пiд час прийому їжi або пiсля неї, i не бiльше, нiж 1-2 зубчики за один раз.

Звiсно, найкраще -- розжувати часник (тодi вiдбудеться повна санацiя роту та носоглотки), але можна спочатку повiльно його посмоктати у ротi, мов цукерку, а потiм обережно розчавити зубами. Втiм, якщо зубчик маленький за розмiром, можна навiть проковтнути його цiлим. До речi, такий метод часто застосовують за кордоном.

-- Якi ще властивостi має часник?

-- Вiн помiчний при лiкування бронхiту (розкриває бронхи, дозволяючи слизу легше виходити), бронхiальнiй астми, а також при хворобах шлунково-кишкового тракту (проте не у стадiї загострення), коли вiн немов дезинфiкує усю слизову.

Також часник прекрасно чистить судини, тому корисний людям з атеросклерозом. Для цього зубчик вичавлюють та змiшують з трьома столовими ложками квасного молока та кефiру й приймають по столовiй ложцi тричi на день. Таку сумiш можна приготувати на 2-3 днi наперед та зберiгати у холодильнику. А настояний на горiлцi часник -- також вiдомий засiб для судин. Його прийимають, починаючи з 4 крапель та доводячи до 15, розчиняючи настоянку у молоцi.

-- Незважаючи на такi дивовижнi властивостi, багато хто вiдмовляється вiд часничного лiкування через неприємний запах. Чи можна якось зарадити? Наприклад, запивати молоком?

-- Насправдi, цi пахучi фiтонциди видiляються не стiльки iз шлунку чи з роту, як... з легенiв пiд час дихання. Адже речовини дуже швидко всмоктуються у кров. Вiдтак, саме видих вiдлякує оточуючих. Тому в цих випадках необхiдно, насамперед,  освiжити дихання. Для цього пожуйте насiння кардамону чи корицi, корiння пастернаку чи петрушки, зелень петрушки чи листочок м'яти, кружальце лимону. Або ж можна попити трав"яного чаю, завареного iз спецiями -- корицею, гвоздикою тощо.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.