Восени обов'язково відвідайте онкодерматолога

Саме пiсля літнього сезону, коли люди активно засмагали на морських узбережжях та на дачах-городах, родимки найчастіше починають перероджуватися -- виникає ризик розвитку меланоми. Тому обов'язково добре огляньте себе вiдразу пiсля вiдпустки, а потiм ще за мiсяць. Щойно помiтите змiни форми, розмiру, кольору родимок -- вiдразу до лiкаря.

-- Чому курортний сезон є небезпечним для людей з родимками?

-- Родимки, або невуси, це доброякiснi пухлини шкiри. Що бiльше таких пухлин, то бiльша вiрогiднiсть, що якась з них почне перетворюватися на злоякiсну, – каже Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії. -- Є такi розрахунки: людина, в якої понад 20 родимок, має пiдвищений ризик захворiти на меланому. Навiть якщо у людини є лише одна родимка, вона може спровокувати рак шкiри. Хоча є люди, якi мають безлiч невусiв, але нiякої онкопатологiї не розвивається.

-- Вiд чого тодi це залежить?

-- Насамперед, вiд генетичних факторiв. Якщо кровнi родичi мали раковi чи передраковi стани, ризик захворiти на меланому пiдвищується у 15 разiв! Таким людям треба особливо уважно дивитися за своїми родимками, а раз на пiвроку вiдвiдувати онкодерматолога, щоб той оглянув пацiєнта, у прямому розумiннi, з голови до нiг. Загалом, усi родимки треба час вiд часу оглядати, слiдкувати, чи не змiнюється їх, колiр, розмiр. Особливо це актуально пiсля вiдпустки, коли ви побували на морi чи в горах, де засмагали. До речi, за статистикою, через культ засмаглого тiла кiлькiсть хворих на рак шкiри щодесять рокiв подвоюється.

Загалом, людина має взяти собi за правило оглядати усi свої родимки хоча б кiлька разiв на рiк. Адже буває, що злоякiсна пухлина може розвинутися досить швидко.

-- Яка ще небезпека загрожує шкiрi пiсля лiтньої вiпустки?

-- Є певнi види раку шкiри, якi стовiдсотково провокуються впливом сонця. Це плоскоклiтинний та базальноклiтинний рак. Але  йому завжди передують передраковi стани -- так званий сонячний кератоз. Це невеличкi бляшки на шкiрi червоного кольору, якi лущаться, але не виликають неприємних симптомiв. Згодом може утворитися ранка, яка довго не загоюється. Замiсть того, щоб йти до лiкаря, люди часто боряться з ними йодом чи зеленкою, що в цьому випадку абсолютно неефективно.

Крiм того, пiсля вiдпустки часто загострюється вiтiлiго, яскравiше проявляються пiгментнi плями, можуть з'явитися iнфекцiйнi хвороби (герпес) чи грибкове ураження. А ще надмiрна засмага призводить до так званого фотостарiння шкiри -- з'являється сiтка зморшок, шкiра стає виснаженою, жорсткою. В таких випадких обов'язково треба користуватися спецiальною косметикою для вiдновлення та зволоження шкiри.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.