При появі цих симптомів слід негайно змінити роботу

«Моя племінниця два роки пропрацювала у великому торговому центрі і весь час страждала від безсоння, головного болю і... розладів кишківника. Здала купу аналізів. Лікар припустила шумове перенаватаження і порадила просто змінити роботу -- усі симптоми минули. Що таке шумове перенавантаження?" - такого листа отримав "Добрий лікар".
 

-- Вухо - один з найбільш складних і тонких органів людини, він сприймає і дуже слабкі, і дуже сильні звуки, передає сигнали у головний мозок, -- пояснила Тамара Шидловська, доктор медичних наук, фахівець з професійних порушень слуху.-- Звукові коливання викликають подразнення нервових клітин внутрішнього вуха, нервовими шляхами сягають кори головного мозку, примушують вiбрувати клiтини, впливають на кров"яний тиск, серцевий ритм, глибину дихання і роботу багатьох органів і систем організму. Причому що вищі ці хвилі, то сильніший вплив.

Для людини фізіологічно допустимим є шум на рівні 45 дБ вночі та 60 дБ удень. А мешканці міст живуть в умовах постійного перевищення цих норм. Звичайний
телевізор діє на нас 95-ма децибелами, пральна машина - 85-ма. А на вулиці шум може сягати усіх 110 дБ (така, для прикладу, потужність автосирени).

Небезпечним є вплив навіть звуків, які лише незначно перевищують фізіологічні норми, але є постійними. Тож під загрозою -- здоров"я не лише будівельників, а й продавців (наприклад, у сучасних торгових центрах). Адже вони працюють під впливом суміші різноманітних звуків.

Що довше триває перiод звукового перенавантаження, тим глибшим може бути
ураження слуху, аж до розвитку глухоти. Але спочатку з»являються такі розлади, як безсоння, головний біль, негаразди із органами травлення, шум у вухах.

Повернути слух дуже складно, а часом це неможливо. Тож потрібно берегти його від
агресивного впливу. Для для людини, організм якої регулярно зазнає агресивної дії шуму, головне лікування -- це спокій.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.