Посміхніться - і вам усміхнуться: психолог пояснила, наскільки важлива посмішка

19 вересня — День народження смайлика

Саме 19 вересня 1982 Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення. У цьому повідомленні він запропонував інтернет-користувачам під час спілкування в мережі використовувати послідовність символів ":-)" як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір вчений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя.

А чому посмішка так важлива? Чому усміхнене личко викликає приязне ставлення? А медики вважають, що посмiшка корисна для здоров'я. Насамперед, через те, що задiює близько 20 м'язiв обличчя, пiдвищуючи тонус судин та шкiри. До того ж, людина, яка часто посмiхається, хворiє набагато рiдше. А ще посмiшка позитивно дiє на психоемоцiйний стан -- вона розслаблює, заспокоює, дарує вiдчуття гармонiї.

Розкрити iншi секрети посмiшки ми попросили Альону Головiну, гештальт-терапевта, психолога.

-- Чи справдi звичайна посмiшка має такий вплив на людину? 

-- Навiть бiльший, нiж можна уявити. До речi, у психопрактицi є навiть спецiальний напрям -- смiхотерапiя, коли психолог навчає, як за допомогою посмiшки знiмати стреси. Адже коли ми посмiхаємося, в органiзмi видiляються ендорфiн та серотонiн,  якi ще називають гормонами щастя.

Людина, що часто посмiхається, менше потерпає вiд стресу та депресiй, вона рiдше хворiє на застуди та вiруснi захворювання, адже має сильнiший iмунiтет -- пiд час смiху активно продукуються антитiла. До того ж, така людина немов випромiнює позитив, а тому є приємною для iнших.

-- Чому ж люди так рiдко посмiхаються? Адже посмiшка -- одна з найперших навичок: вже 2-мiсячний малюк вмiє посмiхатися.

-- Дiйсно, для багатьох дорослих посмiшка -- давно забута навичка, обумовлена, скажiмо, суворим вихованням, коли це було не прийнято, чи рiзноманiтними життєвими обставинами. Колись було пiдраховано, що найвеселiшими людьми є дiти вiд 1 до 5 рокiв -- саме в цьому вiцi людина, як нiколи, отримує насолоду вiд життя, практично завжди має чудовий настрiй, а тому постiйно посмiхається.

Якщо ви не пам'ятаєте, коли востаннє посмiхалися -- це сигнал, що час все змiнити.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.