Найбiльше лiкувальних властивостей має темний виноград

Осінь завжди багата на виноград. Але аж очi  розбiгаються: виноград синiй, рожевий, бiлий, бурштиновий... Якому вiддати перевагу? Який кориснiший для здоров'я?

-- У темних сортах винограду, -- розповiдає Олена Решетник, -- мiстяться специфiчнi феноли, антоцiани, дубильнi речовини i незамiнний омолоджувальний ресвератрол -- сполука, що мiститься в шкiрцi та кiсточках. Тому з огляду на оздоровчий ефект синiй виноград цiннiший. Але i рожевий, i бiлий -- теж справжня скарбниця вiтамiнiв.

Кiлограм свiжого винограду забезпечує добову потребу людини у залiзi. Кальцiю в ньому мiститься до 450 мг, магнiю -- 170 мг (при добовiй потребi 800 мг i 400 мг.) Вмiстом рибофлавiну (вiтамiн В2) виноград перевершує лимони у 16 разiв. Чимало в ньому вiтамiнiв та мiкроелементiв.

Надзвичайно потрiбнi для здоров'я i винограднi пектини (природнi очищувачi, що виводять токсини). Виноград незамiнний для людей з анемiєю, вiн добре виводить солi з органiзму, пiдтримує серце, суглоби.

А у винограднiй кiсточцi та шкiрцi "прописалися" безцiннi антиоксиданти, що забезпечують людинi довгу молодiсть. Щоправда, не всiм людям смакує виноградна шкiрка, а кiсточка, якщо її ретельно не розжовувати, проходить крiзь органiзм  транзитом. У  такому разi краще вiддавати перевагу безкiсточковим сортам.

-- Скiльки винограду можна з'їсти упродовж доби, щоб максимально насититися потрiбними вiтамiнами, мiкроелементами?

-- Щонайменше гроно свiжого винограду щодня -- таким має бути правило людини, що дбає про своє здоров'я. Але слiд мати на увазi, що цi ягоди протипоказанi при певних хворобах: цукровому дiабетi, виразцi шлунка i дванадцятипалої кишки, цирозi, колiтi, хронiчних недугах нирок...

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.