Близько 278 мільйонів осіб у світі мають порушення слуху

Учора, в останню неділю вересня, відзначався міжнародний день глухих. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених вад.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 278 мільйонів осіб у світі мають помірні або важкі порушення слуху. Належним чином підібрані слухові апарати можуть покращити спілкування щонайменше для 90% людей з порушеннями слуху, однак у країнах, що розвиваються, слуховий апарат має менше 1 людини з 40, що потребують його. До 2020 року кількість людей з порушенням слуху, за даними ВООЗ, збільшиться на 30%.

-- А скільки таких людей в Україні?

-- В Україні важко віднайти точні дані про кількість глухих, адже є такі, які зовсім не чують, а є й туговухі, слабочуючі, -- каже Ірина Чепчина, голова Українського товариства глухих (УТОГ). -- Скажімо, на сьогодні УТОГ об'єднує більше 50 тисяч громадян України з порушеннями слуху та мови. Та, за медичною статистикою, як мінімум 0,1% дітей та близько 1% дорослих мають повну втрату слуху. А приблизно 7-9% населення мають часткову глухоту. От і рахуйте...

-- Чому люди, особливо діти, втрачають слух?

-- Найчастіше вроджена глухота є наслідком перенесеної матір'ю під час вагітності інфекційної хвороби (зокрема багряниці). А у дорослому віці віці слух можна втратити внаслідок захворювань внутрішнього вуха та слухового нерву, частих  запальних процесів середнього вуха, як ускладнення після грипу тощо. Крім того, слух втрачають люди, змушені працювати в умовах надмірного шуму, а також після травми вуха чи навіть просто з віком. Наприклад, старече зниження слуху становить 23% усіх вад слуху.

Дуже важливо не пропустити зниження слуху у дитини. У розвинених країнах проводять ехоскринінг усіх немовлят вже за три години після народження, після чого виявлених слобочуючих дітей забезпечують слуховими протезами чи імплантанами, тому вони у майбутньому можуть навчатися у звичайних школах.

В Україні у багатьох пологових будинках відсутня апаратура, яка б визначала вади слуху у немовлят. Тому батьки звертають увагу, що дитинка недочуває, вже занадто пізно -- у віці 5-6 місяців. Між тим, вже у 2-місячної дитини звуки виконувати роль сигналів, орієнтуючи її в оточенні оточенні.

-- Де навчаються такі дітки і яка перспектива у працевлаштуванні?

-- Щодо освіти, то більшість нечуючих дітей здобуває середню освіту в спеціалізованих школах-інтернатах. А останнім часом у профтехучилищах,  технікумах та вишах з'являються окремі групи для глухих, де вони можуть отримати професійну або вищу освіту. Та цього явно замало.

Щодо працевлаштування, то сьогодні глухі люди працюють переважно на учбово-виробничих підприємствах при УТОГ, виробляють електро-технічні та швейні вироби, а також вироби з дерева та металу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.