Близько 278 мільйонів осіб у світі мають порушення слуху

Учора, в останню неділю вересня, відзначався міжнародний день глухих. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених вад.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 278 мільйонів осіб у світі мають помірні або важкі порушення слуху. Належним чином підібрані слухові апарати можуть покращити спілкування щонайменше для 90% людей з порушеннями слуху, однак у країнах, що розвиваються, слуховий апарат має менше 1 людини з 40, що потребують його. До 2020 року кількість людей з порушенням слуху, за даними ВООЗ, збільшиться на 30%.

-- А скільки таких людей в Україні?

-- В Україні важко віднайти точні дані про кількість глухих, адже є такі, які зовсім не чують, а є й туговухі, слабочуючі, -- каже Ірина Чепчина, голова Українського товариства глухих (УТОГ). -- Скажімо, на сьогодні УТОГ об'єднує більше 50 тисяч громадян України з порушеннями слуху та мови. Та, за медичною статистикою, як мінімум 0,1% дітей та близько 1% дорослих мають повну втрату слуху. А приблизно 7-9% населення мають часткову глухоту. От і рахуйте...

-- Чому люди, особливо діти, втрачають слух?

-- Найчастіше вроджена глухота є наслідком перенесеної матір'ю під час вагітності інфекційної хвороби (зокрема багряниці). А у дорослому віці віці слух можна втратити внаслідок захворювань внутрішнього вуха та слухового нерву, частих  запальних процесів середнього вуха, як ускладнення після грипу тощо. Крім того, слух втрачають люди, змушені працювати в умовах надмірного шуму, а також після травми вуха чи навіть просто з віком. Наприклад, старече зниження слуху становить 23% усіх вад слуху.

Дуже важливо не пропустити зниження слуху у дитини. У розвинених країнах проводять ехоскринінг усіх немовлят вже за три години після народження, після чого виявлених слобочуючих дітей забезпечують слуховими протезами чи імплантанами, тому вони у майбутньому можуть навчатися у звичайних школах.

В Україні у багатьох пологових будинках відсутня апаратура, яка б визначала вади слуху у немовлят. Тому батьки звертають увагу, що дитинка недочуває, вже занадто пізно -- у віці 5-6 місяців. Між тим, вже у 2-місячної дитини звуки виконувати роль сигналів, орієнтуючи її в оточенні оточенні.

-- Де навчаються такі дітки і яка перспектива у працевлаштуванні?

-- Щодо освіти, то більшість нечуючих дітей здобуває середню освіту в спеціалізованих школах-інтернатах. А останнім часом у профтехучилищах,  технікумах та вишах з'являються окремі групи для глухих, де вони можуть отримати професійну або вищу освіту. Та цього явно замало.

Щодо працевлаштування, то сьогодні глухі люди працюють переважно на учбово-виробничих підприємствах при УТОГ, виробляють електро-технічні та швейні вироби, а також вироби з дерева та металу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.