Названо ягоду, яка допоможе підтримувати імунітет і опиратись застудам

"Уже продають облiпиху. Чи правда, що вона корисна всiм? А що в нiй такого цiлющого, крiм того, що в нiй безлiч вiтамiнiв? Розкажiть!" Про таке "Доброго лікаря спитав читач із  Хмельниччини. 

-- Користi вiд ягiд цього куща справдi чимало, -- вiдповiдає травознай Людмила Васьковська. -- Адже в них мiститься у високiй концентрацiї вiтамiн С, крiм того, багато провiтамiну А, вiтамiнiв групи В, Е, F, Р, є й мiнеральнi речовини, органiчнi
кислоти, олiя. Передусiм облiпиха є рятiвною в холодний перiод року, її корисно вживати для змiцнення iмунiтету, при застудi, гарячцi. А ще вона пiдсилює дiю
протиракових препаратiв, допомагає покращити роботу пiдшлункової залози, шлунка, кишкiвника, рятує вiд закрепiв. Облiпиху використовують у лiкуваннi гепатитiв та ерозiй шийки матки.

Та не раджу термiчно обробляти облiпиху, щоб не втратили цi кориснi вiтамiни. Краще перетерти облiпиху з цукром в пропорцiї 1:2 (можна блендером), тодi накрити кришкою i споживати смачнi ягоди як загальнозмiцнювальний засiб.

Можна приготувати й облiпихову олiю, котра дуже допомагає при опiках, трофiчних виразках та будь-яких iнших ураженнях шкiри чи слизової (стоматит, кон'юнктивiт i т. д.). Подаю два рецепти. Отже,  згiдно з першим, потрiбно просушити ягоди облiпихи на листi в духовцi при  температурi, що не перевищує 30 градусiв, трохи вiдчинивши дверцята. За два  днi ягоди висохнуть, тодi потовчiть їх у млинку i залийте гарячою оливковою олiєю. За одну-двi ночi олiя витягне з облiпихи всi поживнi речовини.

Або ж пiдсушiть зернятка з ягiд облiпихи, перетрiть у млинку для кави й залийте гарячою водою. Дайте настоятися, а коли побачите, що зверху пiднялася олiя, зберiть її ложкою.

Якщо маєте на обличчi вугрi (така проблема часто виникає в молодих людей), скористайтеся свiжими плодами облiпихи  -- розчавiть ягоду на мiсцi вугра. Через день-другий проблема минеться.

Крiм того, можна приготувати облiпиховий оцет. Для цього в одну  посудину покладiть лiтр трохи пом'ятих ягiд, влийте три лiтри холодної  води, додайте 50 грамiв дрiжджiв i склянку цукру. Накрийте її марлею й поставте в тепле свiтле мiсце, нехай побродить протягом десяти днiв. Тодi вiдцiдiть i поставте в прохолодне темне мiсце (можна в холодильник), через два мiсяцi ще раз процiдiть -- i оцет готовий. Його дуже корисно додавати до салатiв, борщiв.

Можна приготувати квас: склянка ягiд, три лiтри холодної води, один лимон (порiзати зi шкiркою, але кiсточки вийняти), двi-три ложки меду. Змiшайте складники, от квас i готовий. Пити по пiвсклянки на день для пiдсилення захисних функцiй iмунної системи.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Немає віку, коли тему сексу можна остаточно закрити, кажуть фахівці.
14:00
Це єдиний орган людини, який може триматися на поверхні води!
11:00
Не завжди два негативні результати ПРЛ-досліджень свідчать про повне одужання.
11:00
Паніка, кажуть фахівці, нищить не лише психологічне, але й фізичне здоров'я.
15:00
За словами лікарів, у мешканців сіл хвороба трапляється особливо часто.
17:18
Щороку в Україні кліщі кусають 5-6 мільйонів людей, кажуть науковці.
14:00
“Щодня до мене звертаються пацієнти з температурою, що підвищилась не через коронавірус, а через паніку”, - каже лікар.
13:00
Аби зміцнити здоров'я легенів, робити це треба за певними правилами.
16:00
Науковці дослідили, що радіотерапія стимулює імунітет та може допомогти, зокрема, при лікуванні пневмонії, спричиненої коронавірусом.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.