Таке порушення сну передує ранньому інфаркту

Неврологи все частiше говорять про новий вид порушення сну -- часткове безсоння. Це стан, коли людина спить щоночi, але часто прокидається, бачить тривожнi сни, коли довго не засинає. Це призводить до хронiчної нестачi сну.

Що провокує такий стан i як з ним боротися?

-- Розлади сну, навiть якщо це просто часте прокидання чи проблема iз засинанням, не виникають на рiвному мiсцi,  -- каже сiмейний психолог Валерiя Веселовська. -- Проблему можуть спричиняти розлади нервової системи, сильнi психiчнi,
емоцiйнi травми, хвороби судин головного мозку (як-от атеросклероз), недуги нирок, печiнки, щитоподiбної залози. У кожному разi, вiдповiдно до причини, призначають i лiкування.

-- Який iз розладiв сну свiдчить про часткове безсоння?

-- Найчастiше це утруднене засинання. Людина годинами мучиться у лiжку, вона втомлена, а сон не йде. Багатьом надокучає й iнший прояв часткового безсоння -- неспокiйний, поверховий сон (наче й не спиш), часте (понад три рази) пробудження (ви не можете збагнути, що вас будить). У такому разi сон переривається з iнтервалом одна-двi години. У найгiршому варiантi людина, прокинувшись раз, не засинає до ранку, а тодi настає короткий неглибокий сон. Якщо порахувати, пацiєнт iз частковим безсонням спить щонайбiльше п'ять годин на добу, а це ненормально,
сон має тривати щонайменше 6,5 години.

-- А чи можливо надолужити недосипання вдень?

-- По-перше, не у кожного є така нагода. По-друге, денний сон хоч i може дати вiдчуття вiдпочинку, однак не сповна компенсує втрачене. Бо органiзм чутливо реагує саме на змiну  нормальної органiзацiї сну, а це означає безперервнiсть. Найгiрше -- якщо не лiкувати часткове безсоння, воно з часом може перейти
у фазу повного, коли навiть година глибокого сну вже здаватиметься  розкiшшю.

-- Як лiкують часткове безсоння?

-- Це залежить вiд причин, що його провокують. Лiкар може призначити терапiю супутнiх недуг травної або судинної систем. Якщо йдеться про перевтому, стресовий стан, допомагають препарати, що сприяють розслабленню. Це, зокрема, i рослиннi
лiки, якi мають ефект антидепресантiв. А часом достатньо просто налагодити режим сну i бадьоростi, примусити себе бiльше бувати на свiжому повiтрi, рухатися, виконувати спортивнi вправи. Чи, скажiмо, змiнити роботу (органiзацiю сну дуже "ламає" нiчне чергування). 

У кожному разi з безсонням потрiбно боротися, бо воно призводить до раннiх iнфарктiв, розладу iмунiтету, порушення метаболiзму (зокрема, ожирiння), депресiї i навiть до психiчних хвороб.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.