Лікар сказав, скільки ложок цукру можна класти до чаю без шкоди для здоров'я

Дію цукру на організм людини прирівняли до дії отрути, мовляв, цей продукт може завдати не меншої шкоди аніж алкоголь та куріння. До такого висновку дійшли вчені каліфорнійського університету. За їх підрахунками, добовою нормою для жінки має бути 25 грамів цукру, а для чоловіка -- 38 грамів. Тоді як  більшість не дотримується таких рекомендацій. 

Тож може варто взагалі відмовитися від цього продукту, аби не наражати здоров"я на небезпеку?

-- Головною особливістю цього харчового продукту є велика енергетична цінність, тоді як харчової цінності він не несе. Бо крім енергії цукор не постачає наш організм нічим корисним. Але якщо споживати цей продукт в міру, то про шкоду не доводиться говорити, - говорить Олег Швець, директор Інституту харчування. -
Звісно, якщо ми про здорову здорову людину.

Але дуже часто можна спостерігати дизбаланс між споживанням  людиною цукру та витратами енергії. Зокрема мова про людей, котрі не дотримуються необхідної фізичної активності, а швидше провадять малорухомий спосіб життя. Це в першу чергу стосується тих, хто працює в офісах. Надмірне надходження енергії (на тлі
споживання цукру) та незначні її витрати (при сидячому режимі праці) призводять до збільшення ваги та появи такої проблеми  як ожиріння.

А ці фактори є фоновими для розвитку цукрового діабету другого типу (той, що виникає у дорослому віці).

-- Чи можна назвати формулу, приміром, скільки ложок цукру  слід класти до горнятка чаю, аби це не зашкодило?

-- Швидше можна назвати дещо іншу формулу: кількість простих вуглеводів (у тому числі цукру) в раціоні харчування не повинна перевищувати 10 % від добової цінності їжі, яку ми споживаємо. Якщо ви дбаєте про власне здоров"я, варто поцікавитися таблицею калорійності продуктів, бо за день людина має споживати дві тисячі кілокалорій (це за умов підтримки низької фізичної активності). З них не більше 200 кілокалорій слід отримувати за рахунок вуглеводів. Додам, що один грам цукру має чотири кілокалорії.

Окрім цього слід вирахувати власний індекс маси тіла. Для цього масу тіла в кілограмах поділіть на показник росту в метрах квадратних. Показник норми коливається в межах 18 -- 25. Отож, якщо у вас завищений індекс маси тіла, організм отримує забагато кілокалорій і замало витрачає екнергії. Тож зменшити слід в тому
числі споживання цукру.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.