Осiнь без нежитю? Так, це можливо!

Для профiлактики осінньої застуди щодня варто полоскати носоглотку пiдсоленою водою, поступово охолоджуючи її

На вулицi стало холоднiше, вiруси стали агресивнiшi -- i вже тече з носу. Невже кожна осiнь супроводжуватиметься цим неприємним станом?

-- Багато хто вважає нежить звичайною справою -- мовляв, без неї осiнь не проживеш. Чи дiйсно без цих шмарклiв нiкуди?

-- Нежить, або по-науковому ринiт -- це запалення слизової оболонки носу. Якщо такi стани буває часто, неправильно лiкуються, запущенi, нежить може стати хронiчним, -- каже Iгор Цебрик, лiкар-отоларинголог. -- А якщо ніс постійно закладений удитини, i вона дихає ротом, це навiть може вплинути на її розвиток (такi дiти гiрше вчаться), бо при такому способi дихання мозок i тканини недоотримують кисень.

Нежить може бути викликаний багатьма причинами, а не лише переохолодженням. Наприклад, iнфекцiйний нежить спричиняють вiруси та бактерiї (тодi вiн супроводжується пчиханням, рясними видiленнями), буває нежить алергiчний i навiть вазомоторний (може виникнути внаслiдок змiни погоди чи стресу). Кожен вид нежiтю вимагає вiдповiдного лiкування.

Багато хто помилково важає, що найкращим лiкуванням є застосування судинозвужувальних крапель. На початку це робити навiть недоцiльно -- краще взяти противiруснi препарати, наприклад, iнтерферон. От коли починається закладення та видiлення, тодi можна застосовувати судинозвужувальнi краплi, якi знiмуть набряк та пiдсушать слизову. Але їх не можна використовувати довше п'яти днiв, iнакше може початися медична алергiя на препарат, i тодi видiлення стануть неконтрольованими.

Як правило, гострий нежить не триває бiльше 5-7 днiв. Якщо ж процес не зупиняється, можна говорити про затяжний нежить. Вiн може бути спричинений приєднанням патологiї придаткових пазух носу (ситусити, гайморити), а у дiтей найчастiше виникає аденоїдит.

Крiм того, нежить може ускладнитися запальним процесом слiзно-носового каналу, слухової (євстахiєвої) труби, носоглотки з подальшим розвитком отиту, синуситу, ларинготрахеобронхiту. Тому, якщо нежить не минає за тиждень, варто показатися спецiалiсту, або запобiгти розвитку ускладнень. Адже в цих випадках краплями вже не зарадиш -- лiкар призначить спецiалiзоване лiкування, можливо навiть антибiотики.

– Як не допустити цього? Як вберегти нiс восени?

-- Профiлактика дуже проста. Оскiльки вiруси найкраще почуваються на пiдсушенiй слизовiй оболонцi, намагайтеся якомога бiльше часу бувати на свiжому повiтрi (це, до речi, також зменшує вiрогiднiсть заразитися ГРЗ), проте уникайте  переохолоджень.

Перед виходом з дому та пiсля повернення полоскайте носоглотку пiдсолоненою водою. Це не дозволить вiрусам осiсти чи змиє тi, що вже осiли. До речi, можна навiть загартовувати носоглотку -- воду для полоскання поступово охолоджують. Врештi, можна змащувати носовi ходи звичайною рослинною олiєю з соком часнику -- це також запобiжить нежитю.

Крiм того, задля профiлактики в осiнньо-зимовий перiод завжди тримайте вдома покраяний часник, цибулю або натертий хрiн -- фiтонциди цих рослин,  потрапляючи у носовi ходи, надiйно захищають їх вiд вiрусiв.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.