Перший вiзит до стоматолога-ортодонта має вiдбутися у 7-рiчному вiцi

Майже у 80% населення України є зубно-щелепна патологiя -- такi невтiшнi данi МОЗ. Так, крiм банальних карiєсiв i пародонтозiв (якi складають, вiдповiдно, 90 та 70% проблем), у третини наших спiвгромадян деформовано навiть твердi тканини роту - щелепи.

Неправильний прикус, висунута нижня щелепа, зуби, що виступають вперед, врештi, просто кривi зуби -- от найпоширенiши проблеми. Невже з ними не можна впоратися?

-- Останнiм чаосм, здається, побiльшало людей з брекет-системами та iншими пристроями для вирiвнювання зубiв. З чим це пов'язано -- iз збiльшенням патологiї?

-- Я б сказав, це пов'язано з тим, що люди стали звертати увагу на це, – каже Олексiй Павленко,  професора, завiдувача кафедри стоматологiї НМАПО iм.П.Л.Шупика. – Адже нинi здорова посмiшка iз бiлими рiвними зубами є символом здоров'я та успiшностi. I якщо карiєс чи пародонтоз сам "веде" людину до стоматолога, то рiшення вiдкоригувати, скажiмо, прикус чи вирiвняти зуби вже є бiльш усвiдомленим.

-- Звiдки беруться такi патологiї?

-- Вони виникають у дитячому вiцi, коли з рiзних причин (наприклад, недостатностi надходження кальцiю, нерацiонального харчування матерi пiд час вагiтностi, якихось вроджених патологiй чи пiд час прискорених перiодiв росту) щелепа  починає деформуватися. Крiм того, при змiнi молочних зубiв на постiйнi часто вiдбуваються їх викривлення (наприклад, зуб може пiти криво, коли його молочний попередник не хоче "вилазити"). Тому перший вiзит до ортодонта має вiдбутися не пiзнiше нiж у сiм рокiв. Доцiльно навiдувати лiкаря до 13 рокiв, коли завершиться змiна зубiв.

-- Наскiльки легко виправити прикус чи вирiвняти зуби?

-- Це залежить вiд ступеню ураження. Проте нинi лiкарi мають цiлий арсенал засобiв -- вiд пластинок з рiзноманiтними пружинками, кап до брекет-систем та iндивiдувальних ортодонтичних апаратiв. Щоправда, часто лiкування є тривалим --  наприклад, брекети треба носити по року i бiльше. Тож що ранiше виявлено патологiю, то бiльшi шанси. Наприклад, "свiжi" корiннi зуби набагато легше перемiстити у потрiбне мiсце, нiж у дорослому вiцi -- i скорше, i менш болiсно.

Наприклад, з 14 рокiв вже нiякими пластинками не зарадиш, потрiбнi брекет-системи чи зйомнi ортодонтичнi апарати. Вони здатнi забезпечити точну корекцiю зубiв.

-- Чи можливо виправити прикус у дорослому вiцi?

-- Так, але це буде довго та дорого. Крiм того, людина має знати, що брекети ставляться на тривалий час i вимагають постiйної присутностi у ротi. Це створює певнi незручностi.

-- А якщо залишити все як є?..

-- Щелепнi дефекти, крiм естетичного значення, можуть сприяти появi iнших хвороб. Так, через недостатнє i неправильне пережовування їжi розвиватимуться гастрити, виразки, iншi проблеми шлунково-кишкового тракту. Крiм того, можливi проблеми у  соцiальному планi. Тобто, краще кiлька разiв прийти достоматолога-ортодонта, нiж потiм все жуття страждати.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.