У морквяний сiк обов'язково додайте кілька крапель олії

Про користь моркви та морквяного соку чули всі. Проте як правильно споживати цей коренеплід? Чому до салату з моркви слід додавати сметану, а до соку — олію?

-- Морква багата на потужнi антиоксиданти -- каротиноїди, якi здатнi вiдновлювати клiтиннi та молекулярнi пошкодження, -- каже Борис Скачко, лiкар-фiтотерапевт. -- А ще цей овоч змiцнює iмунiтет завдяки високому вмiсту вiтамiну А.

Крiм того, морква має виражений антибактерiйний ефект, а також запобiгає запальним процесам i призупиняє їх. Уже мовчу про її позитивний вплив на очi. Морквяний сiк використовують в лiкувальному харчуваннi при гiпо- й авiтамiнозi А,  захворюваннях печiнки, серцево-судинної системи, нирок, шлунка, при  недокрiв'ї, полiартритi, порушеннях мiнерального обмiну тощо.

Останнi дослiдження довели, що вiтамiн А запобiгає 80 % хвороб, а при наявностi онкологiї сповiльнює рiст пухлин на 60 %. Адже окногени є у кожнiй людськiй клiтинi, i коли вони активуються, то починається неконтрольований подiл клiтин i розвиток пухлини. Вiтамiн А нiби вимикає цей онкоген.

Тому споживати моркву треба щодня. Проте обов'язковим компонентом є жири, адже вiтамiн А належить до жиророзчинних вiтамiнiв, якi засвоюються лише за наявностi жирiв. Тому якщо пити морквяний сiк (звiсно, вiн має бути свiжовичавленим), є сенс додати в нього кiлька крапель олiї -- лляної, оливкової чи гарбузової. Крiм того, краще пити не чистий морквяний сiк, а навпiл розведений з яблучним. Рiч у тiм, що яблука мiстять кислоти, якi нейтралiзують розвиток бактерiй у соцi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.