У морквяний сiк обов'язково додайте кілька крапель олії

Про користь моркви та морквяного соку чули всі. Проте як правильно споживати цей коренеплід? Чому до салату з моркви слід додавати сметану, а до соку — олію?

-- Морква багата на потужнi антиоксиданти -- каротиноїди, якi здатнi вiдновлювати клiтиннi та молекулярнi пошкодження, -- каже Борис Скачко, лiкар-фiтотерапевт. -- А ще цей овоч змiцнює iмунiтет завдяки високому вмiсту вiтамiну А.

Крiм того, морква має виражений антибактерiйний ефект, а також запобiгає запальним процесам i призупиняє їх. Уже мовчу про її позитивний вплив на очi. Морквяний сiк використовують в лiкувальному харчуваннi при гiпо- й авiтамiнозi А,  захворюваннях печiнки, серцево-судинної системи, нирок, шлунка, при  недокрiв'ї, полiартритi, порушеннях мiнерального обмiну тощо.

Останнi дослiдження довели, що вiтамiн А запобiгає 80 % хвороб, а при наявностi онкологiї сповiльнює рiст пухлин на 60 %. Адже окногени є у кожнiй людськiй клiтинi, i коли вони активуються, то починається неконтрольований подiл клiтин i розвиток пухлини. Вiтамiн А нiби вимикає цей онкоген.

Тому споживати моркву треба щодня. Проте обов'язковим компонентом є жири, адже вiтамiн А належить до жиророзчинних вiтамiнiв, якi засвоюються лише за наявностi жирiв. Тому якщо пити морквяний сiк (звiсно, вiн має бути свiжовичавленим), є сенс додати в нього кiлька крапель олiї -- лляної, оливкової чи гарбузової. Крiм того, краще пити не чистий морквяний сiк, а навпiл розведений з яблучним. Рiч у тiм, що яблука мiстять кислоти, якi нейтралiзують розвиток бактерiй у соцi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.