У морквяний сiк обов'язково додайте кілька крапель олії

Про користь моркви та морквяного соку чули всі. Проте як правильно споживати цей коренеплід? Чому до салату з моркви слід додавати сметану, а до соку — олію?

-- Морква багата на потужнi антиоксиданти -- каротиноїди, якi здатнi вiдновлювати клiтиннi та молекулярнi пошкодження, -- каже Борис Скачко, лiкар-фiтотерапевт. -- А ще цей овоч змiцнює iмунiтет завдяки високому вмiсту вiтамiну А.

Крiм того, морква має виражений антибактерiйний ефект, а також запобiгає запальним процесам i призупиняє їх. Уже мовчу про її позитивний вплив на очi. Морквяний сiк використовують в лiкувальному харчуваннi при гiпо- й авiтамiнозi А,  захворюваннях печiнки, серцево-судинної системи, нирок, шлунка, при  недокрiв'ї, полiартритi, порушеннях мiнерального обмiну тощо.

Останнi дослiдження довели, що вiтамiн А запобiгає 80 % хвороб, а при наявностi онкологiї сповiльнює рiст пухлин на 60 %. Адже окногени є у кожнiй людськiй клiтинi, i коли вони активуються, то починається неконтрольований подiл клiтин i розвиток пухлини. Вiтамiн А нiби вимикає цей онкоген.

Тому споживати моркву треба щодня. Проте обов'язковим компонентом є жири, адже вiтамiн А належить до жиророзчинних вiтамiнiв, якi засвоюються лише за наявностi жирiв. Тому якщо пити морквяний сiк (звiсно, вiн має бути свiжовичавленим), є сенс додати в нього кiлька крапель олiї -- лляної, оливкової чи гарбузової. Крiм того, краще пити не чистий морквяний сiк, а навпiл розведений з яблучним. Рiч у тiм, що яблука мiстять кислоти, якi нейтралiзують розвиток бактерiй у соцi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.