Пацієнту повернули свідомість через 15 років

Хірурги з Національного центру наукових досліджень Франції частково повернули свідомість 35-річному чоловікові, який 15 років провів у вегетативному стані. Пацієнту, в якого не функціонували півкулі головного мозку, зробили електричну стимуляцію блукаючого нерва, що зв'язує деякі важливі нейронні центри. Про це повідомляє видання New Scientist.

При вегетативному стані ментальна активність неможлива через виключення кори великих півкуль. Причиною може бути травма мозку або брак кисню через зупинку серця. Чим довше людина занурена в цей стан, тим нижча ймовірність виходу з нього. Тільки незначна кількість хворих приходить до тями після шести місяців вегетативної життя.

Команда лікарів припустила, що стимуляція блукаючого нерва допоможе збільшити активність в ділянках, що відповідають за свідому діяльність.

Блукаючий нерв з'єднує мозок з органами голови, шиї, грудної і черевної порожнини. Він контролює м'язи серця, шлунково-кишкового тракту і легенів, а також прямо чи опосередковано пов'язаний з такими центрами головного мозку, як таламус (відповідає за передачу сигналів від органів почуттів до кори), мигдалеподібне тіло (забезпечує формування емоцій) і гіпокамп (бере участь в консолідації пам'яті).

Фахівці з'єднали блукаючий нерв з електродами на рівні шиї. Через місяць після імплантації лікарі почали стимуляцію електричним струмом силою 0,25 міліампера і частотою 30 герц. Кожне вплив тривало 30 секунд, інтервал між ними складав п'ять хвилин. Протягом кожного тижня силу струму збільшували до 1,5 міліампера. Експеримент тривав протягом шести місяців. Стан мозку пацієнта відстежувалася за допомогою позитронно-емісійної томографії та електроенцефалографії, пише ukrnews24.

Повідомляється, що хворий став частіше відкривати очі, стежити поглядом за людьми в кімнаті і почав реагувати на прохання повернути голову. Він також намагався посміхнутися. Крім цього, результати сканування мозку показали зміна в активності, що показує перехід від вегетативного в стан мінімальної свідомості.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.