Пацієнту повернули свідомість через 15 років

Хірурги з Національного центру наукових досліджень Франції частково повернули свідомість 35-річному чоловікові, який 15 років провів у вегетативному стані. Пацієнту, в якого не функціонували півкулі головного мозку, зробили електричну стимуляцію блукаючого нерва, що зв'язує деякі важливі нейронні центри. Про це повідомляє видання New Scientist.

При вегетативному стані ментальна активність неможлива через виключення кори великих півкуль. Причиною може бути травма мозку або брак кисню через зупинку серця. Чим довше людина занурена в цей стан, тим нижча ймовірність виходу з нього. Тільки незначна кількість хворих приходить до тями після шести місяців вегетативної життя.

Команда лікарів припустила, що стимуляція блукаючого нерва допоможе збільшити активність в ділянках, що відповідають за свідому діяльність.

Блукаючий нерв з'єднує мозок з органами голови, шиї, грудної і черевної порожнини. Він контролює м'язи серця, шлунково-кишкового тракту і легенів, а також прямо чи опосередковано пов'язаний з такими центрами головного мозку, як таламус (відповідає за передачу сигналів від органів почуттів до кори), мигдалеподібне тіло (забезпечує формування емоцій) і гіпокамп (бере участь в консолідації пам'яті).

Фахівці з'єднали блукаючий нерв з електродами на рівні шиї. Через місяць після імплантації лікарі почали стимуляцію електричним струмом силою 0,25 міліампера і частотою 30 герц. Кожне вплив тривало 30 секунд, інтервал між ними складав п'ять хвилин. Протягом кожного тижня силу струму збільшували до 1,5 міліампера. Експеримент тривав протягом шести місяців. Стан мозку пацієнта відстежувалася за допомогою позитронно-емісійної томографії та електроенцефалографії, пише ukrnews24.

Повідомляється, що хворий став частіше відкривати очі, стежити поглядом за людьми в кімнаті і почав реагувати на прохання повернути голову. Він також намагався посміхнутися. Крім цього, результати сканування мозку показали зміна в активності, що показує перехід від вегетативного в стан мінімальної свідомості.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.