Пацієнту повернули свідомість через 15 років

Хірурги з Національного центру наукових досліджень Франції частково повернули свідомість 35-річному чоловікові, який 15 років провів у вегетативному стані. Пацієнту, в якого не функціонували півкулі головного мозку, зробили електричну стимуляцію блукаючого нерва, що зв'язує деякі важливі нейронні центри. Про це повідомляє видання New Scientist.

При вегетативному стані ментальна активність неможлива через виключення кори великих півкуль. Причиною може бути травма мозку або брак кисню через зупинку серця. Чим довше людина занурена в цей стан, тим нижча ймовірність виходу з нього. Тільки незначна кількість хворих приходить до тями після шести місяців вегетативної життя.

Команда лікарів припустила, що стимуляція блукаючого нерва допоможе збільшити активність в ділянках, що відповідають за свідому діяльність.

Блукаючий нерв з'єднує мозок з органами голови, шиї, грудної і черевної порожнини. Він контролює м'язи серця, шлунково-кишкового тракту і легенів, а також прямо чи опосередковано пов'язаний з такими центрами головного мозку, як таламус (відповідає за передачу сигналів від органів почуттів до кори), мигдалеподібне тіло (забезпечує формування емоцій) і гіпокамп (бере участь в консолідації пам'яті).

Фахівці з'єднали блукаючий нерв з електродами на рівні шиї. Через місяць після імплантації лікарі почали стимуляцію електричним струмом силою 0,25 міліампера і частотою 30 герц. Кожне вплив тривало 30 секунд, інтервал між ними складав п'ять хвилин. Протягом кожного тижня силу струму збільшували до 1,5 міліампера. Експеримент тривав протягом шести місяців. Стан мозку пацієнта відстежувалася за допомогою позитронно-емісійної томографії та електроенцефалографії, пише ukrnews24.

Повідомляється, що хворий став частіше відкривати очі, стежити поглядом за людьми в кімнаті і почав реагувати на прохання повернути голову. Він також намагався посміхнутися. Крім цього, результати сканування мозку показали зміна в активності, що показує перехід від вегетативного в стан мінімальної свідомості.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:52
Про використання ладану під час богослужіння йдеться ще у Старому Заповіті.
14:25
Чи справді малюкові потрібен такий ранній розвиток? Наскільки успішними стають у дорослому житті вундеркінди?
17:17
За останній рік новоутворення досягло такого розміру, що жінка не могла самостійно ходити.
19:50
Нестача цього продукту в раціоні призводить до багатьох проблем, кажуть медики.
18:12
"На 70 - 80% вони складаються зі солi", - каже експертка.
14:45
У якому віці найчастіше народжують українки? Які наслідки пізнього материнства? Які тенденції у Європі?
11:09
У Міністерстві охорони здоров'я роз'яснили, як діяти пацієнтам у непередбачуваних випадках.
15:14
Їх називають ідеальними замінниками м'яса. Втім, чи все так ідеально?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.