Науковці: люди житимуть без пульсу

Науковцi Кардiологiчного iнституту в Техасi створили новий прототип внутрiшнього мотора людини -- штучне серце. Перекачуючи кров, воно не створює поштовхiв, тож пульсу немає. В основi механiзму -- диск, котрий обертається, його роботу пiдтримують два магнiтнi поля, за хвилину диск робить 2 -- 3 тисячi обертiв.

Розробку вже випробувано на тваринах, науковцi визнали нове штучне серце найкращим з усiх аналогiв, створених за останнє пiвстолiття.

"Людство наполегливо йде до мети -- створення штучного серця, -- пояснює
кардiолог Тарас Чабан, голова ВГО "Українська серцева фундацiя". -- У цьому випадку принципом роботи штучне серце кардинально вiдрiзняється вiд справжнього. Адже природа подбала про те, щоб, коли клапани нашого серця вiдкриваються, вiдбувався одномоментний викид 60 -- 70 мiлiлiтрiв кровi, а потiм клапани закриваються. Завдяки скороченню серця ми вiдчуваємо серцебиття,
тому в людини є пульс. Новий протез працюватиме за принципом водяного насоса: вiн просто безперервно перекачуватиме кров, поштовхiв не буде, тому не буде й пульсу".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.