За допомогою самонавiювання можна позбутися болю i навiть хвороб

Фахiвцi Гарвардської медичної школи довели, що самонавiювання призводить до вивiльнення в органiзмi природних знеболювальних, змiнюючи схему передачi сигналiв нейронами мозку.

Вони спостерiгали за ефектом плацебо (лiкiв-пустишок) при лiкуваннi хворих з синдромом подразненого кишкiвника -- пацiєнти, вважаючи плацебо високоефективними лiками, стали почуватися краще. Тобто, самонавiювання є дуже потужним методом боротьби з недугами.

-- Чи справдi самонавiювання має таку силу?

-- Цей метод вiдомий ще з 20-х рокiв минулого столiття, коли французький аптекар Емiль Куе назвав самонавiювання "впровадженням певної думки нами самими в нас же самих". Вiн вважав, що головна причина всiх недуг -- це хвороблива людська уява, -- пояснює Марина Дубовик, психолог. -- Тому слід лікувати не тіло, а хвору уяву, для чого достатньо подумки або пошепки, сидячи або лежачи, кілька разів  поспiль повторювати певнi фрази -- i так по кiлька разiв на день.

На основi його дослiджень у психологiї був заснований метод аутогенного тренування -- тобто, активного, цiлеспрямованого самонавiювання. Та й сучасними дослiдженнями доведено, що у зцiленнi багато залежить вiд власної волi хворого.

-- Як саме застосовувати самонавiювання?

-- Зокрема, позитивна думка має переважати над негативною. Скажiмо, пiд час хвороби потрiбно казати собi "Я здоровий" (але — і це важливо -- не "Я не хворий"). Якщо болить голова, необхiдно повторювати: "Я здоровий, голова перестала болiти, я почуваюся краще". Для ефекту самонавiювання необхiдно неодноразово повторювати однi й тi самі слова, що виражають одну думку, i вiрити в силу проведеного самонавiювання. До речi, цей метод досить ефективний i для подолання шкiдливих звичок.

Оволодiти навичками корисного самонавiювання не важко. Так, кращий час для цього -- вечiрнiй, перед засинанням, або ранковий, вiдразу пiсдя пробудження. Обидва перiоди є часом напiвдрiмоти, коли людина напiвсонна-напiвбадьора. Саме в цей час м'язи максимально розслабленi, а кора головного мозку перебуває в станi найменшого напруження.

Щоб самонавiювання було ефективним, потрiбно визначити його мету та завдання i тiльки пiсля цього складати словеснi формули. Слова i фрази повиннi подумки вимовлятися вiд першої особи i обов'язково в стверджувальнiй формi.

Нагадаю, що негативна частка "не" виключається. Так, замiсть того, щоб казати "Я не курю" краще казати "Я кинув курити". Фрази не повиннi бути довгими, натомiсть, мають бути чiткими. Пiд час вимовляння треба максимально зосередитися, яскраво уявити, чого ми хочемо досягти. Фрази повторюються повiльно, з паузами, проте досить рiшучо. Бо ж вiдомо, що думки матерiальнi, а почуття є прямозалежним вiд настрою, думок, емоцiй.

При самонавiяннi не слiд напружуватися, не потрiбно говорити: "Я хочу, щоб було те i те", треба спокiйно стверджувати, нiби щось бажане вже є -- "Я здоровий", "Моя голова перестала болiти".

Навiювання можна застосовувати як у конкретний момент, так i "на перспективу" -- наприклад, за допомогою самонавiювання можна посилити свої гарнi риси та усунути поганi. Спробуйте!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:52
Про використання ладану під час богослужіння йдеться ще у Старому Заповіті.
14:25
Чи справді малюкові потрібен такий ранній розвиток? Наскільки успішними стають у дорослому житті вундеркінди?
17:17
За останній рік новоутворення досягло такого розміру, що жінка не могла самостійно ходити.
19:50
Нестача цього продукту в раціоні призводить до багатьох проблем, кажуть медики.
18:12
"На 70 - 80% вони складаються зі солi", - каже експертка.
14:45
У якому віці найчастіше народжують українки? Які наслідки пізнього материнства? Які тенденції у Європі?
11:09
У Міністерстві охорони здоров'я роз'яснили, як діяти пацієнтам у непередбачуваних випадках.
15:14
Їх називають ідеальними замінниками м'яса. Втім, чи все так ідеально?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.