Перед зачаттям дитини вiдмовитися вiд шкiдливих звичок має не лише майбутня мама, а й тато

Зачинати дитину краще восени, кажуть медики. Адже саме зараз органiзм жiнки найкраще готовий до зачаття -- пiсля вiтамiнного й сонячного лiта та вiдпочинку.

Та й зиму дитина переживе у лонi матерi, а на свiт з'явиться знову "на тепло". Це дуже важливо, адже з перших днiв життя житинi необхiдне сонячне свiтло -- для профiлактики рахiту, авiтамiнозу тощо.

А ще лiкарi одностайнi у тому, що до зачаття треба готуватися. I майбутня мама, i майбутнiй тато повиннi перевiрити своє здоров'я, здати певнi аналiзи.

-- Здавалося б, зачаття -- цiлком природнiй процес. Навiщо якiсь обстеження?

-- Перед запланованою вагiтнiстю усiм парам варто пройти низку обстежень -- це може запобiгти можливим проблемам у процесi виношування та народження, – каже Лариса Новик, завiдувач Центру планування сiм'ї Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України. –  Насамперед, навiдайте сiмейного лiкаря, здайте загальнi аналiзи кровi та сечi, а також побувайте у вузьких спецiалiстiв (стоматолога, кардiолога, невропатолога, ендокринолога). Це дозволить виявити  хвороби та провести вiдповiдне лiкування.

Жiнка має обов'язково пройти огляд у гiнеколога -- здайте мазок та флору, проведiть цитологiю та кольпоскопiю, обстежтеся на предмет iнфекцiй, що передаються статевим шляхом. Проведіть аналіз на TORCH-iнфекцiї, гормони, зробіть УЗД органiв малого тазу.

Якщо виявляться проблеми, їх потрiбно вирiшити до вагiтностi (та ж дисплазiя шийки матки може перерости в онкологiчну проблему). А, наприклад, хвороба зубiв пiд час вагiтностi є вкрай небажаною, адже не можна робити анестезiю, рентген, контактувати з рiзними хiмiчними речовинами.

Майбутнiй мамi необхiдно позбутися усiх осередкiв  хронiчної iнфекцiї, тому навiдайтеся ло ЛОРа, гастроентеролога тощо. Не забудьте про окулiста -- дуже важливим є стан очного дна та сiткiвки (пiд час вагiтностi та пологiв зростає ризик їївiдшарування). Важливо знати, чи нема у жiнки дiабету, серцевих вад, бронхiальної астми, алергiї.

Якщо спецiалiст скаже, що саме зараз вагiтнiти не можна -- варто почекати. Адже є захворювання, якi у стадiї загострення можуть перешкодити виносити дитину. Крiм того, бажано проконсультуватися з генетиком. Особливо якщо у родинi були якiсь вродженi вади, психiчнi захворювання, гемофiлiя.

-- Чи має здавати аналiзи майбутнiй батько?

-- Потенцiйним татам варто вiдвiдати уролога i перевiрити кiлькiсть i якiсть сперматозоїдiв. Крiм того, є низка аналiзiв, якi треба провести у парi. Зокрема, на групу кровi та резус-фактор (аби виключити резус-несумiснiсть).

-- Багато пар до запланованого зачаття вiдмовляються вiд шкiдливих звичок...

-- I правильно роблять. Загалом, хоча б за три мiсяцi до зачаття спробуйте вiдмовитися вiд шкiдливих звичок, харчуйтеся рацiонально, бiльше вiдпочивайте, не нервуйтеся. До речi, чоловiкiв це також стосується -- сперматозоїд дозрiває протягом 73 днiв, тож, щоб зачати здорову дитину, i вiн має бути абсолютно "здоровим".

-- Однозначно: для зачаття здорової дитини кинути курити повиннi обидва партнери, -- долучається Юлія Сидорова, керівник центру для майбутніх батьків “Мама Профі”. -- Наприклад, у жiнки курiння позначається на здатностi до зачаття, погiршує викид статевих гормонiв i пригнiчує овуляцiю. А у чоловiкiв вiн може спричинити певнi порушення у сперматозоїдах, ставши причиною якоїсь вади у дитини.

До речi, майбутнiм татовi i мамi стане корисною фолiєва кислота (особливо багато її мiститься у зелених та фiолетових овочах). Обом потрiбнi полiненасиченi жирнi кислоти, якi мiстяться у морськiй рибi. Жiнцi перед вагiтнiстю варто зробити  "залiзний запас" -- багато залiза мiститься у червоному м'ясi, буряку, гранатах, гречанiй кашi. За мiсяць до зачаття жiнкам треба перестати приймати гормональнi контрацептиви, позбутися внутрiшньоматкової спiралi. Небажано в цей час приймати антибiотики.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Люди, які лише півгодини сплять удень, рідше потерпають від стрибків артеріального тиску і більш продуктивно працюють
Такого висновку дійшли вчені з Греції, дослідивши зміни фізіологічних параметрів майже 4000 осіб середнього віку, які потерпають від артеріальної гіпертензії.
Високий рiвень холестерину здатен знижувати щiльнiсть кiсткової тканини, адже перешкоджає утворенню нових клiтин -- такi новi данi про холестерин, озвученi веченими з медичного ц

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.