Перед зачаттям дитини вiдмовитися вiд шкiдливих звичок має не лише майбутня мама, а й тато

Зачинати дитину краще восени, кажуть медики. Адже саме зараз органiзм жiнки найкраще готовий до зачаття -- пiсля вiтамiнного й сонячного лiта та вiдпочинку.

Та й зиму дитина переживе у лонi матерi, а на свiт з'явиться знову "на тепло". Це дуже важливо, адже з перших днiв життя житинi необхiдне сонячне свiтло -- для профiлактики рахiту, авiтамiнозу тощо.

А ще лiкарi одностайнi у тому, що до зачаття треба готуватися. I майбутня мама, i майбутнiй тато повиннi перевiрити своє здоров'я, здати певнi аналiзи.

-- Здавалося б, зачаття -- цiлком природнiй процес. Навiщо якiсь обстеження?

Якщо виявляться проблеми, їх потрiбно вирiшити до вагiтностi (та ж дисплазiя шийки матки може перерости в онкологiчну проблему). А, наприклад, хвороба зубiв пiд час вагiтностi є вкрай небажаною, адже не можна робити анестезiю, рентген, контактувати з рiзними хiмiчними речовинами, -- каже Лариса Новик, завiдувач центру планування сiм'ї  Iнституту педiатрiї, акушерства та
гiнекологiї АМН України.

Майбутнiй мамi необхiдно позбутися усiх осередкiв  хронiчної iнфекцiї, тому навiдайтеся ло ЛОРа, гастроентеролога тощо. Не забудьте про окулiста -- дуже важливим є стан очного дна та сiткiвки (пiд час вагiтностi та пологiв зростає ризик їївiдшарування). Важливо знати, чи нема у жiнки дiабету, серцевих вад, бронхiальної астми, алергiї.

Якщо спецiалiст скаже, що саме зараз вагiтнiти не можна -- варто почекати. Адже є захворювання, якi у стадiї загострення можуть перешкодити виносити дитину. Крiм того, бажано проконсультуватися з генетиком. Особливо якщо у родинi були якiсь вродженi вади, психiчнi захворювання, гемофiлiя.

-- Чи має здавати аналiзи майбутнiй батько?

-- Потенцiйним татам варто вiдвiдати уролога i перевiрити кiлькiсть i якiсть сперматозоїдiв. Крiм того, є низка аналiзiв, якi треба провести у парi. Зокрема, на групу кровi та резус-фактор (аби виключити резус-несумiснiсть).

-- Багато пар до запланованого зачаття вiдмовляються вiд шкiдливих звичок...

-- I правильно роблять. Загалом, хоча б за три мiсяцi до зачаття спробуйте вiдмовитися вiд шкiдливих звичок, харчуйтеся рацiонально, бiльше вiдпочивайте, не нервуйтеся. До речi, чоловiкiв це також стосується -- сперматозоїд дозрiває протягом 73 днiв, тож, щоб зачати здорову дитину, i вiн має бути абсолютно "здоровим".

-- Однозначно: для зачаття здорової дитини кинути курити повиннi обидва партнери, -- долучається Юлія Сидорова, керівник центру для майбутніх батьків “Мама Профі”. -- Наприклад, у жiнки курiння позначається на здатностi до зачаття, погiршує викид статевих гормонiв i пригнiчує овуляцiю. А у чоловiкiв вiн може спричинити певнi порушення у сперматозоїдах, ставши причиною якоїсь вади у дитини.

До речi, майбутнiм татовi i мамi стане корисною фолiєва кислота (особливо багато її мiститься у зелених та фiолетових овочах). Обом потрiбнi полiненасиченi жирнi кислоти, якi мiстяться у морськiй рибi. Жiнцi перед вагiтнiстю варто зробити  "залiзний запас" -- багато залiза мiститься у червоному м'ясi, буряку, гранатах, гречанiй кашi. За мiсяць до зачаття жiнкам треба перестати приймати гормональнi контрацептиви, позбутися внутрiшньоматкової спiралi. Небажано в цей час приймати антибiотики.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.