Перед зачаттям дитини вiдмовитися вiд шкiдливих звичок має не лише майбутня мама, а й тато

Зачинати дитину краще восени, кажуть медики. Адже саме зараз органiзм жiнки найкраще готовий до зачаття -- пiсля вiтамiнного й сонячного лiта та вiдпочинку.

Та й зиму дитина переживе у лонi матерi, а на свiт з'явиться знову "на тепло". Це дуже важливо, адже з перших днiв життя житинi необхiдне сонячне свiтло -- для профiлактики рахiту, авiтамiнозу тощо.

А ще лiкарi одностайнi у тому, що до зачаття треба готуватися. I майбутня мама, i майбутнiй тато повиннi перевiрити своє здоров'я, здати певнi аналiзи.

-- Здавалося б, зачаття -- цiлком природнiй процес. Навiщо якiсь обстеження?

Якщо виявляться проблеми, їх потрiбно вирiшити до вагiтностi (та ж дисплазiя шийки матки може перерости в онкологiчну проблему). А, наприклад, хвороба зубiв пiд час вагiтностi є вкрай небажаною, адже не можна робити анестезiю, рентген, контактувати з рiзними хiмiчними речовинами, -- каже Лариса Новик, завiдувач центру планування сiм'ї  Iнституту педiатрiї, акушерства та
гiнекологiї АМН України.

Майбутнiй мамi необхiдно позбутися усiх осередкiв  хронiчної iнфекцiї, тому навiдайтеся ло ЛОРа, гастроентеролога тощо. Не забудьте про окулiста -- дуже важливим є стан очного дна та сiткiвки (пiд час вагiтностi та пологiв зростає ризик їївiдшарування). Важливо знати, чи нема у жiнки дiабету, серцевих вад, бронхiальної астми, алергiї.

Якщо спецiалiст скаже, що саме зараз вагiтнiти не можна -- варто почекати. Адже є захворювання, якi у стадiї загострення можуть перешкодити виносити дитину. Крiм того, бажано проконсультуватися з генетиком. Особливо якщо у родинi були якiсь вродженi вади, психiчнi захворювання, гемофiлiя.

-- Чи має здавати аналiзи майбутнiй батько?

-- Потенцiйним татам варто вiдвiдати уролога i перевiрити кiлькiсть i якiсть сперматозоїдiв. Крiм того, є низка аналiзiв, якi треба провести у парi. Зокрема, на групу кровi та резус-фактор (аби виключити резус-несумiснiсть).

-- Багато пар до запланованого зачаття вiдмовляються вiд шкiдливих звичок...

-- I правильно роблять. Загалом, хоча б за три мiсяцi до зачаття спробуйте вiдмовитися вiд шкiдливих звичок, харчуйтеся рацiонально, бiльше вiдпочивайте, не нервуйтеся. До речi, чоловiкiв це також стосується -- сперматозоїд дозрiває протягом 73 днiв, тож, щоб зачати здорову дитину, i вiн має бути абсолютно "здоровим".

-- Однозначно: для зачаття здорової дитини кинути курити повиннi обидва партнери, -- долучається Юлія Сидорова, керівник центру для майбутніх батьків “Мама Профі”. -- Наприклад, у жiнки курiння позначається на здатностi до зачаття, погiршує викид статевих гормонiв i пригнiчує овуляцiю. А у чоловiкiв вiн може спричинити певнi порушення у сперматозоїдах, ставши причиною якоїсь вади у дитини.

До речi, майбутнiм татовi i мамi стане корисною фолiєва кислота (особливо багато її мiститься у зелених та фiолетових овочах). Обом потрiбнi полiненасиченi жирнi кислоти, якi мiстяться у морськiй рибi. Жiнцi перед вагiтнiстю варто зробити  "залiзний запас" -- багато залiза мiститься у червоному м'ясi, буряку, гранатах, гречанiй кашi. За мiсяць до зачаття жiнкам треба перестати приймати гормональнi контрацептиви, позбутися внутрiшньоматкової спiралi. Небажано в цей час приймати антибiотики.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.