Як прожити без м'яса — поради вегетаріанця-практика

Ще й досi на вегетарiанцiв багато хто дивиться, як на дивакiв. Хоча серед них є безлiч вiдомих осiб -- починаючи вiд Пiфагора, Сократа, Леонарда да Вiнчi, Альберта Ейнштейна i до Пола Маккартнi, Лайми Вайкуле, Сашка Положинського.

Нинi у свiтi близько 20 вiдсоткiв людей (тобто, кожен п'ятий) є вегетарiанцями. А для Українi цi система харчування досi лишається не дуже звичною... Власне, щороку 1 жовтня відзначається День вегетаріанства, тож і ми не могли оминути цієї теми.

Ростислав Луцан зі Львова зовсiм не вживає м'яса вже 23 роки. Вегетарiанцями є його дружина, а також двоє дiтей. Чому чоловiк став вегетарiанцем та як йому живеться "без м'яса", розпитуємо самого Ростислава.

-- Коли ви вiдмовилися вiд м'ясної їжi, вам був 21 рiк. Що вас спонукало?

-- Тодi я був студентом, цiкавився духовним розвитком, почав читати вiдповiднi книжки. В багатьох працях згадувалося, що вiдмова вiд м'яса є основою енергетичного очищення. Людина не може стати чистою, доки вживає вбитих тварин. Крiм того, був присутнiй етичний момент -- чому заради мене мають вбивати, скажiмо, корову? Я ж цiлком можу прожити завдяки iншим продуктам.

До речi, i у Святому письмi є згадки про вiдмову вiд тваринної їжi -- тi самi пости, якi необхiднi для духовного очищення. Тобто, я керувався певною iдеєю. А молодий вiк лише додав рiшучостi. З того часу минуло понад 20 рокiв, протягом яких я жодного разу не скуштував м'яса.

-- Як сприйняли це друзi, родичi?

-- Це було, напевно, найважче. Оточення чомусь не сприймало мого рiшення, вважало мене дивним. Проте пiзнiше я знайшов однодумцiв, i тепер серед моїх друзiв досить багато вегетарiанцiв. Загалом, не проблема забрати м'ясо з рацiону, адже воно займає не таку вже й значну частину. Важливо змiнити менталiтет.

-- Власне, багато хто вважає, що без м'яса неможливо наїстися, без нього до органiзму не надходить залiзо, нема з чого формуватися м'язам...

-- Це помилка. Навiть у свiтовому спортi є багато атлетiв та боксерiв, якi є переконаними вегетарiанцями. Рослинна їжа дає повний спектр необхiдних вiтамiнiв та мiкроелементiв, бiлкiв, вуглеводiв, треба лише грамотно скласти меню.

-- Як виглядає ваш денний рацiон?

-- Зранку я вживаю домашнiй сир, фрукти, кисломолочнi продукти. На обiд -- кашi, овочевi супи та салати, соєвi чи бобовi продукти. На вечерю випиваю до пiвлiтра молока.

-- Вегетарiанцями також є ваша дружина та дiти...

-- Так, у нас повнiстю вегетарiанська родина. Жiнка живе без м'яса вже більше 10 років (перестала вживати його за рiк до першої вагiтностi). I хоча багато хто вважає, що вагiтна обов'язково має їсти м'яса, це не так. Усi амiнокислоти є у рослинних  продуктах. Двоє дiтей також є вегетарiанцями з народження.

-- Чи не було спокуси за цi роки хоча б раз з'їсти м'ясо, поїхати з друзями на шашлик?

-- У вегетарiанцiв iнша свiдомiсть. М'ясо -- це мертва тварина. Лише жива їжа може дати органiзму енергiю та здоров'я.

-- Як ви почуваєтеся? Можливо, позбулися якихось хвороб?

-- На свої “за 40" я почуваюся таким самим молодим, як у 21. Навiть ззовнi виглядаю молодшим -- так люди кажуть. Хворiю дуже рiдко -- максимум раз на рiк на якусь застуду. I хоча знаю, що до 40-рiчного вiку у бiльшостi людей вже є букет хронiчних хвороб, про себе такого не скажу. Я практично нiколи не звертаюся до лiкарiв з якоюсь проблемою, у мене добре працюють всi органи та системи. Та й бачу, що живу набагато активнiшим та здоровiшим життям, нiж мої однолiтки...

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Чимало важких випадків, кажуть лікарі, стається у теплий період, під час відпочинку.
13:00
Немає віку, коли тему сексу можна остаточно закрити, кажуть фахівці.
14:00
Це єдиний орган людини, який може триматися на поверхні води!
11:00
Не завжди два негативні результати ПРЛ-досліджень свідчать про повне одужання.
11:00
Паніка, кажуть фахівці, нищить не лише психологічне, але й фізичне здоров'я.
15:00
За словами лікарів, у мешканців сіл хвороба трапляється особливо часто.
17:18
Щороку в Україні кліщі кусають 5-6 мільйонів людей, кажуть науковці.
14:00
“Щодня до мене звертаються пацієнти з температурою, що підвищилась не через коронавірус, а через паніку”, - каже лікар.
13:00
Аби зміцнити здоров'я легенів, робити це треба за певними правилами.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.