Метод для вимірювання очного тиску в домашніх умовах виявився ефективним

Для багатьох пацієнтів з глаукомою поствійні візити до лікаря для перевірки стану очей можуть бути справжньою проблемою, що завдає багато незручностей. Саме тому вчені розробили портативний прилад, що дозволяє пацієнтам самостійно в домашніх умовах перевіряти внутрішньоочний тиск, повідомляє apteka.ua.

Випробування показали, що більшість пацієнтів з глаукомою змогли успішно використовувати пристрій. Це говорить про те, що вимірювання внутрішньоочного тиску на дому буде раціональним вирішенням проблеми для багатьох.

Відомо, що розвиток глаукоми відбувається внаслідок накопичення рідини в оці, що призводить до підвищення внутрішньоочного тиску, а це, своєю чергою, може пошкодити зоровий нерв. Глаукома -- одна з основних причин сліпоти в літньому віці. Та людям доводиться відвідувати офтальмологів, які для діагностики та моніторингу глаукоми використовують тонометри, за допомогою яких вимірюють внутрішньоочний тиск.

Проблема в тому, що цей тиск змінюється протягом дня. Це означає, що періодичні вимірювання в кабінеті лікаря не можуть дати всієї необхідної інформації. Тому команда вчених з Університету Единбурга в Шотландії вирішила вивчити ефективність застосування домашнього пристрою, призначеного для “самотонометріі”. Метою дослідження було дізнатися, наскільки легко пацієнти зможуть використовувати цей пристрій.

У дослідженні взяли участь 100 пацієнтів з глаукомою або підвищеним внутрішньоочним тиском, яке може привести до розвитку глаукоми. Кожен пацієнт отримував 30-хвилинний урок щодо використання домашнього тонометра, потім дослідники спостерігали, як він самостійно застосує його. Потім власні виміри учасників порівнювали з вимірами, проведеними лікарем з використанням стандартних клінічних тестів та вимірами дослідників з використанням портативного домашнього пристрою.

Дослідження показало, що близько 75% пацієнтів вдалося виконати вимірювання за допомогою портативного тонометра правильно. Вони використовували тонометр і отримали показники в межах 5 балів від отриманих професіоналами при використанні того ж пристрою. Інші пацієнти змогли самостійно провести вимірювання, але в підсумку отримали свідчення, відхилення в яких перевищувала 5 балів. Лише  20%  не змогли провести вимірювання за допомогою даного пристрою.

Отримані дані свідчать про те, що багато пацієнтів з глаукомою можуть успішно використовувати пристрій, принаймні відразу після демонстрації.

Механізм його дії полягає в тому, що він відправляє крихітний зонд, який м'яко стосується рогівки протягом декількох мілісекунд. При цьому для проведення цієї  процедури немає необхідності в спеціальних очних краплях, як в разі вимірювань, проведених лікарем.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
Лікарка розповідає про найпоширеніші помилки дорослих, які намагаються зміцнити здоров'я малечі у зимово-весняний сезон.
15:00
Вони видалили доброякісну пухлину судинної оболонки цього органу за допомогою високочастотного електрозварювання.
11:00
Як вони виникають, чи захищає від них вакцина й скільки часу ще може мутувати вірус?
15:00
В Україні вкрай низький рівень вакцинації від цього захворювання, кажуть лікарі.
15:00
Дослідники кажуть, що складність перенесення недуги залежить від групи крові людини.
12:00
За словами лікарів, цей розлад поведінки перебуває у першій трійці за поширеністю серед психологічних проблем неповнолітніх.
11:00
Дві українки діляться своїм досвідом та практичними порадами.
11:30
Ця проблема виникає у понад 60% пацієнтів, які перенесли ампутацію.
13:00
Реабілітолог пояснює, чому після пологів розпочинати відновлення форми потрібно вкрай обережно.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.