Ліки виявились безсилі, але допомогла гра

Знайдено оригінальні "ліки" без побічних ефектiв для людей з важкою хворобою

Комп'ютерна гра, призначена для тренування мозку, може полiпшити життя людей, якi хворiють на шизофренiю, кажуть дослiдники з Кембриджського унiверситету. Пiд час тестiв пацiєнти грали впродовж чотирьох тижнiв i вiдчули полiпшення пам'ятi та навчальних здiбностей. У такий спосiб, на думку науковцiв, можна
допомогти людям, яким дiагностували шизофренiю, повернутися до роботи або навчання.

Шизофренiя -- психiчний стан, для якого характерна низка симптомiв: вiд змiни в поведiнцi до галюцинацiй. Багато пацiєнтiв також стикаються з проблемами сприйняття та пiзнання, що впливає на їхню пам'ять i незалежнiсть.

Тренувальна гра, яку розробили дослiдники з Кембриджського унiверситету за допомогою пацiєнтiв, має рiзнi рiвнi складностi. Гравцi повиннi заходити до вiртуальних кiмнат, знаходити предмети в коробках i запам'ятовувати, куди вони їх поклали. Так випробовується так звана епiзодична пам'ять гравця. За словами
професора Барбари Саакян з вiддiлення психiатрiї Кембриджського унiверситету, пацiєнти, що брали участь в експериментах, згодом робили значно менше помилок у тестах на пам'ять i роботу мозку. Така гра може допомогти там, де лiки досi були безсилi, i без побiчних ефектiв, додала вона.

Дослiдники наголошують, що будь-якi навчальнi iгри слiд поєднувати з медикаментозним лiкуванням та психотерапiєю.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.