Науковці дізналися, де саме "живе" інтелект

Донедавна не було відомо, в яких ділянках мозку є відділи, що відповідають за інтелект. За допомогою майже 300 добровольців, які погодилися піддати себе тестуванню за допомогою томографа, це з'ясували вчені з Каліфорнійського інституту технологій. А отже, це -- ліва фронтальна і права тім'яна зони головного мозку.

Саме тут, дослідив професор Ральф Адольфс, є ділянка, що відповідає за наші сприйняття, творче мислення, сприйняття подій і, відповідно, робить нас людьми.

"Зв'язок між ділянками в різних півкулях забезпечує біла речовина,  особлива частина центральної нервової системи, -- пояснив Євген Заїка, кандидат психологічних наук. -- І загальний рівень інтелектуальності залежить не від якихось
окремих відділів головного мозку, а від його функціонування як одного цілого й здатності інтегрувати -- збирати воєдино кілька типів потоків інформації. 

Крім того, доведено, що інтелект можна розвивати. Найкращий спосіб -- читати. Дослідники рекомендують читати складні й  об'ємні книги з дитинства до старості. Це навчить мозок вибудовувати довгі ланцюжки причинно-наслідкових зв'язків і
підтримуватиме їх упродовж життя. А от перегляд телепрограм і захоплення іграми не дають такого ефекту".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.