Науковці дізналися, де саме "живе" інтелект

Донедавна не було відомо, в яких ділянках мозку є відділи, що відповідають за інтелект. За допомогою майже 300 добровольців, які погодилися піддати себе тестуванню за допомогою томографа, це з'ясували вчені з Каліфорнійського інституту технологій. А отже, це -- ліва фронтальна і права тім'яна зони головного мозку.

Саме тут, дослідив професор Ральф Адольфс, є ділянка, що відповідає за наші сприйняття, творче мислення, сприйняття подій і, відповідно, робить нас людьми.

"Зв'язок між ділянками в різних півкулях забезпечує біла речовина,  особлива частина центральної нервової системи, -- пояснив Євген Заїка, кандидат психологічних наук. -- І загальний рівень інтелектуальності залежить не від якихось
окремих відділів головного мозку, а від його функціонування як одного цілого й здатності інтегрувати -- збирати воєдино кілька типів потоків інформації. 

Крім того, доведено, що інтелект можна розвивати. Найкращий спосіб -- читати. Дослідники рекомендують читати складні й  об'ємні книги з дитинства до старості. Це навчить мозок вибудовувати довгі ланцюжки причинно-наслідкових зв'язків і
підтримуватиме їх упродовж життя. А от перегляд телепрограм і захоплення іграми не дають такого ефекту".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.