Щира посмiшка продовжує життя, а "штучна" призводить до депресiї

Щороку у першу п'ятницю жовтня вiдзначається Всесвiтнiй день посмiшки. Поява такого приємного свята пов'язана iз створенням смайлика -- символiчного писочка, що посмiхається.

А медики вважають, що посмiшка корисна для здоров'я. Насамперед, через те, що задiює близько 20 м'язiв обличчя, пiдвищуючи тонус судин та шкiри. А ще посмiшка позитивно дiє на психоемоцiйний стан -- вона розслаблює, заспокоює, дарує вiдчуття гармонiї.

Тому навiть якщо на душi погано, психологи радять такий прийом: пiдiйти до дзеркала та спробувати посмiхнутися собi. Розкрити iншi секрети посмiшки ми попросили Альону Головiну, гештальт-терапевта, психолога.

-- Чи справдi звичайна посмiшка має такий вплив на людину?

-- Навiть бiльший, нiж можна уявити. До речi, у психопрактицi є навiть спецiальний напрям -- смiхотерапiя, коли психолог навчає, як за допомогою посмiшки знiмати стреси. Адже коли ми посмiхаємося, в органiзмi видiляються ендорфiн та серотонiн, якi ще називають гормонами щастя. Людина, що часто посмiхається, менше потерпає вiд стресу та депресiй, вона рiдше хворiє на застуди та вiруснi захворювання, адже має сильнiший iмунiтет -- пiд час смiху активно продукуються антитiла. До того ж, така людина немов випромiнює позитив, а тому є приємною для iнших.

Пiд час усмiшки працюють кiлька десяткiв м'язiв обличчя, причому рiзнi посмiшки задiюють iншi групи м'язiв. Наприклад, при ввiчливiй, стриманiй посмiшцi скорочується великий виличний м'яз, а широка радiсна посмiшка задiює коловий м'яз, який вiдповiдає за рух повiк. Отже, в результатi звичайної посмiшки в  органiзмi посилюється циркуляцiя кисню, зникають зажими та спазми, послаблюється головний чи м'язевий бiль.

До того ж, посмiшка стимулює мозок, адже зароджується вона у переднiй зонi гiпоталамуса, звiдки потiк нервових iмпульсiв передається у лiмбiчну систему, що вiдповiдає за нашi емоцiї. М'язовий тонус реагує на це, i з'являється посмiшка. Усi цi процеси проходять за якихось долi секунд.

-- Кажуть, не можна "вичавлювати" з себе посмiшку -- це, навпаки, шкодить здоров'ю. Це правда?

-- Йдеться про людей, якi змушенi посмiхатися, скажiмо, через професiйнi вимоги -- це продавцi, працiвники готелiв, ресторанiв, стюардеси. Така професiйна посмiшка, яка має бути на обличчi протягом робочого дня незалежно вiд настрою, справдi може призвести до депресiї, негативно позначитися на iмуннiй системi, викликати пiдвищення тиску. Адже, на вiдмiну вiд терапевтичної посмiшки, яку також часом доводиться "вичавлювати", ця спрямована не собi, а iншим.

В таких випадках необхiдно робити перерву, щоб побути на самотi -- "зняти" з себе посмiшку й надати обличчю такого виразу, якого вимагає внутрiшнiй стан. А в усiх iнших випадках -- посмiхайтеся на здоров'я!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.