ЛОР: "Більшість з нас лікують риніт неправильно"

Багато хто помилково вважає, що найкращим лiкуванням нежитю є застосування судинозвужувальних крапель. Проте нерідко це призводить до зворотнього ефекту — розвивається так званий медикаментозний риніт, коли ніс не реагує на звичайну дозу крапель, їх доводиться крапати більше і частіше, а полегшення триває менше часу.

-- Це поширена помилка багатьох, -- каже Ігор Цебрик, ЛОР-лікар. -- Між тим, у перші дні нежитю доцільніше взяти противiруснi препарати, наприклад, iнтерферон. От коли починається закладення та видiлення, тодi можна застосовувати судинозвужувальнi краплi, якi знiмуть набряк та пiдсушать слизову. Але їх не можна використовувати довше п'яти днiв, iнакше може початися медична алергiя на препарат, i тодi видiлення стануть неконтрольованими.

Як правило, гострий нежить не триває бiльше 5-7 днiв. Якщо ж процес не зупиняється, можна говорити про затяжний нежить. Вiн може бути спричинений приєднанням патологiї придаткових пазух носу (ситусити, гайморити), а у дiтей найчастiше виникає аденоїдит.

Крiм того, нежить може ускладнитися запальним процесом слiзно-носового каналу, слухової (євстахiєвої) труби, носоглотки з подальшим розвитком отиту, синуситу, ларинготрахеобронхiту. Тому, якщо нежить не минає за тиждень, варто показатися спецiалiсту, або запобiгти розвитку ускладнень. Адже в цих випадках краплями вже не зарадиш -- лiкар призначить спецiалiзоване лiкування, можливо навiть антибiотики.

-- Як тодi правильно поводитися, коли ніс заклало?

-- Полегшити закладенiсть носу допоможуть промивання носових пазух розчином морської солi (чайна ложка на склянку води) або настоєм трав -- ромашки, календули, шавлiї. Для цього розчин втягують однiєю нiздрею та випускають назад або через рот. Або ж можна скористатися вже готовими спреями на основi морської води, що є в аптеках. А далi застосовують краплi за призначенням -- судинозвужувальнi з вмiстом адреналiну (при гострому ринiтi) чи без нього (при вазомоторному), на рослиннiй основi, з протиалергiчними додатками тощо.

Для зволоження носових ходiв можна використовувати краплi на олiйнiй основi. Помiчною є абрикосова чи персикова олiї, як по крапають 1-2 краплi. Вiд закладеностi носу добре допомагають теплi ванни для нiг з порошком гiрчицi чи ефiриними олiями евкалiпту, ялiвцю. А от грiти нiс не треба -- це лише посилить набряк.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.