М'якi iграшки часто спричиняють алергiї у дітей, а гумові — отруєння

Головним принципом вибору iграшок для дитини будь-якого вiку має бути їх безпека. Тому забудьте про купiвлю дитячих забавок у кiосках чи  на базарах -- лише у спецiалiзованих магазинах, якi можуть надати сертифiкат якостi та безпеки.

Крім того, не женiться за дешевизною -- вiд цього залежить здоров'я дитини. На цьому наголошують фахівці.

-- Купуючи іграшки, звертайте увагу, щоб вона не мала хiмiчного запаху, який посилюється при нагрiваннi (наприклад, при перебуваннi пiд сонячними променями). Якщо iграшку намочити, вона не має ставати слизькою, фарба не повинна змиватися, -- радить Тетяна Удалова, співробітник Центру планування сім'ї. -- Уникайте iграшок неприродньо яскравих кольорiв -- такi фарби можуть бути токсичними.

-- Який матерiал є найбiльш безпечним та екологiчно чистим?

-- Це, звiсно, дерево. Це найкращий варiант для дiтей до трьох рокiв. Адже така дитина пiзнає свiт за допомогою тактильних вiдчуттiв, пробує все на смак, на дотик тощо. Мiж тим, якщо iграшка мiстить фталати, вони дуже легко проникають в  органiзм, коли дитина бере її до рота.

Загалом, будь-яка iграшка має вiдповiдати кiльком параметрам безпеки. Насамперед, не повинна мiстити дрiбних деталей, якi дитинка може проковтнути. Усi дротики та батарейки мають бути схованими, щоб дитина не мала до них вiльного доступу. Iграшка не повинна мати гострих кутiв чи деталей, якi можуть травмувати дитину.

Якщо це гумова iграшка (гума допускається, але при дотриманнi норм вмiсту токсичних речовин), вона не повинна легко вiдкушуватися, вiдриватися. Багато дiтей люблять м'якi iграшки, але дуже часто вони є джерелом алергiї. Такi iграшки  не повиннi бути занадто "волохатими", неприродньо яскравими -- якщо вже купуєте таку забавку, обирайте натуральнi тканини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.