Їм — і молодію: які продукти слід вживати, щоб продовжити молодість

Нiмецькi вченi склали список продуктiв довголiття. В нього увійшли риба, полунця, яблука, банани, перець, молоко, соя, зелений чай, часник та морква. Хоча б три з них мають бути на столi щодня, кажуть лікарі.

-- Цi продукти включено у список недарма, -- каже Василь Дем'янюк, лiкар-натуропат. -- Скажiмо, свiжi овочi мiстять антиоксиданти, пектини та бiофлавiонiди. Вiдтак, вони сповiльнюють процеси старiння, виводять з органiзму шлаки та перешкоджають розвитку серцевих патологiй та онкологiї.

Щодо риби, то вона мiстить кальцiй, фосфор та цiннi омега-3 жирнi кислоти, якi потрiбнi судинам та серцю. Доведено, що тi, хто їсть рибу тричi на тиждень, удвiчi рiдше мають iнфаркт.

Полуниця, яблука та перець мiстять вiтамiн С, що сповiльнює окислення клiтин, та залiзо. Крiм того, бiльшiсть овочiв та фруктiв мiстять речовини, якi протидiють розвитку раку.

Молоко є джерелом легкозасовюваних бiлкiв та кальцiю, а соя мiстить вiтамiн В, потрiбний нервовiй системi. Щодо зеленого чаю, то вiн здавна вважається цiлющим, корисним для серця та судин. Часник (крiм противiрусних властивостей) здатен очищувати судини вiд холестеринових бляшок, запобiгати атеросклерозу, нормалiзувати тиск. А морква вiдома пiдвищеним вмiстом вiтамiну  А, що потрібен  очам та шкiрі.

Тому харчуйтеся правильно — й житимете довго.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.