Серцевий бiль не треба i не можна терпiти - часом рахунок може йти на хвилини

Серце - невеличкий м'язевий орган, вага якого лише 300 грамiв. Мiж тим, саме вiд нього залежить життя людини, його тривалiсть та якiсть. I якщо з видаленою ниркою ще якось можна прожити, без серця -- ну нiяк.

Мiж тим, шестеро iз десяти мешканцiв України  помирають саме вiд серцевої недостатностi. Що ж треба знати про наше серце? Як воно працює та чому стаються збої?

-- Серце має працювати з певним ритмом -- приблизно 70 скорочень за хвилину. Але буває, що цей ритм порушується. Наприклад, при тахiкардiї вiн прискорюєтсья -- у важких випадках доходить аж до 150-200 ударiв. Або навпаки, сповiльнюється -- це брадикардiя. До речi, остання бiльш характерна для спортсменiв та людей, якi займаються важкою фiзичною працею, – говорить Iрина Горбась, професор з Iнституту кардiологiї iм.М.Д. Стражеска АМН України.

Iснує ще так звана миготлива аритмiя -- коли серце скорочується неритмiчно (то прискорюється, то сповiльнюється). Усi цi стани просто "кричать" про те, що треба вiдвiдати лiкаря. При швидкому та адекватному лiкуваннi можна уникнути бiльш серйозних наслiдкiв. Цi стани не є окремими хворобами, але жартувати з ними не варто.

-- Що ж викликає такi порушення ритму?

-- Аритмiї можуть бути проявом й серцевих хвороб, й ендокринних порушень, й iнтоксикацiй. Не рiдкiсть, коли ритм серця порушується у вiдровiдь на сильне психоемоцiйне напруження. Тому боротьба з аритмiєю завжди включає лiкування основного захворювання i застосування протиаритмiчних препаратiв.

У випадках перевтоми чи стресу аритмiя може минути самостiйно, але при захворюваннях серцевого м'язу вона погiршує стани серця. У будь-якому випадку, якщо ви помiчаєте, що часом серце ось-ось вискочить з грудей, або, навпаки, скорочується повiльнiше, нiж завжди, краще звернутися до лiкаря.

Як, до речi, й при iнших порушеннях у роботi серця. Серцевий бiль не треба i не можна терпiти -- часом рахунок може йти на хвилини. Тому якщо вiдчуваєте поколювання чи стискання у дiлянцi серця, прискорене серцебиття у станi спокою, вiдчуваєте задишку навiть при легких фiзичних навантаженнях, у вас нiмiє лiва рука -- не втрачайте дорогоцiнний час. Серце вимагає уважного ставлення, адже вiд цього органу залежить ваше життя.

Анатомiчна довiдка

Довжина серця дорослої людини -- 100-150 мiлiметрiв, ширина -- 80-110 мiлiметрiв. Серце складається з чотирьох камер: правi передсердя та шлуночок, лiвi передсердя та шлуночок. У жiнок серце важить, в середньому, 253 грами, а у чоловiкiв -- 332. У новонародженого малюка вага серця становить лише 20 грамiв

Серце людини в станi спокою робить близько 70-75 скорочень за хвилину. На один серцевий цикл потрiбно 0,8 секунди. За добу цей "моторчик" скорочується сто тисяч разiв, за 70 рокiв -- аж 2,5 мiльярди (!). За одне скорочення серце виштовхує в коло кровообiгу 150 мiлiлiтрiв,  а за 70 рокiв життя перекачує 183 мiльйони лiтрiв кровi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.