Аби врятуватися від застуди, у горах паряться у дубових бочках з відварами трав

Галина Москалюк із села Татарів ще в дитинствi перейняла від бабусі Анастасії, відомої знахарки, цей спосіб оздоровлення. "Він простий, -- каже жінка. -- У великі дубові діжки для купелі кладу подушечку з мішковини чи грубого домотканого лляного полотна, набиту різними трав’яними сумішами, що допомагають боротися із застудами, хворобами опорно-рухового апарату, ревматизмом.

"Напар" заливаю водою +36-39,5 градуса. На дно ще кладу дубовий або кленовий віник, який зазвичай використовують у лазнях, i ще трошечки полину. Це  додатковий антисептик. "Напар" і віники настоюються протягом 40 хвилин. Притiм температура в бочках не знижується. Купiль не вистигає упродовж 4-5 годин, бо дерев’яна посудина добре тримає тепло".

Перед тим, як залiзти в діжку, слід прийняти прохолодний душ без використання мила чи гелю. Води в бочці повинно бути до рівня серця. Голова -- не в дiжцi, а зовні. Купелеву бочку накривають овечою шкурою. Вона добре тримає тепло. Перебувати в діжці можна не більш як 20 хвилин. Згодом вийти й полежати, загорнувшись уже в іншу овечу шкіру.

За 10 хвилин можна випити чаю із суміші польового чебрецю, меліси, м’яти, соснових та смерекових бруньок і шишечок, звіробою. Притiм є сильне потовиділення. У купіль з цілющими травами можна залазити ще два-три рази з певним часом для перепочинку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.