Мозок, як i м'язи, потребує щоденних тренувань

Лише таким чином можна пiдтримувати його у формi. Зокрема, для запобiгання старечої недоумкуватостi вже змолоду треба постiйно заучувати напам'ять вiршi, розв'язувати кросворди. Пiд час вивчення iноземних мов мозок краще живиться киснем, а рахування без калькулятору сприяє виробленню нових клiтин.

-- Майже усi прийоми тренування мозку базуються на покращеннi пам'ятi. Чому?

-- Пам'ять -- це унiкальна властивiсть мозку, що дозволяє отримувати, переробляти та сортувати iнформацiю. Усе, що ми колись бачили, зберiгається у "файлах" пам'ятi, хоча багато хто цим навiть нiколи не скористається, -- пояснює Віктор Чмут,  нейрохірург. -- Пам'ять є "довга" та "коротка". Довга пам'ять -- це знання, якi ми отримали у школi, переглянутi колись фiльми чи прочитанi книжки, iноземнi мови, життєвий досвiд, врештi решт. Ми не користуємося нею щодня, а згадуємо щось при потребi. А коротка пам'ять стосується нашого повсякденного життя -- що я робив учора, що маю зробити завтра, коли та як саме.

-- Вченi ще радять тренувати мозок, рахуючи без калькулятора...

-- Це справдi один iз прекрасних методiв, при якому пожвавлюються нейроннi зв'язки. А якщо людина потребує калькулятора при складаннi навiть двозначних  чисел, це вказує на те, що розумова активнiсть слабшає. Тому частiше рахуйте "в головi". Крiм того, запамятайте номера телефонiв принаймнi п'яти людей, тримайте в пам'ятi дати. Такi дiї справдi не дають мозку передчасно зiстарiтися.

-- Є теорiя, що розгадування кросвордiв та головоломок у похилому вiцi дозволяє довше утримати яснiсть розуму. Що на це скажете?

-- Скажу, що люди, якi займаються науковою роботою, розумовою працею, справдi живуть довше. Постiйне тренування мозку доволяє утримувати розум у формi. Тому кросворди -- один iз шляхiв залишатися розумово активним до кiнця.

I ще одна важлива порада -- обов'язково давайте мозку перепочинок. Це не означає, що треба сiсти i нiчого не робити. Найкращий спосiб вiдпочинку -- змiна виду дiяльностi. Так, якщо ви людина розумової працi, вiдпочинком для мозку буде  робота на городi, якiсь фiзичнi навантаження (адже й пiд час фiзичної роботи мозок працює, тiльки iнакше). Якщо вiдчуваєте, що занадто втомленi, посидьте чи полежить десь з закритими очима, у тишi або з тихо ввiмкненою релакс-музикою. Часом такий короткий перепочинок дає мозку ще бiльший заряд енергiї.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.