Цей овоч повинен бути на столі щодня

Про користь капусти знали ще античні лікарі -- нею лікували хвороби шлунково-кишкового тракту, безсоння і навіть мігрень. Нині без капусти важко уявити наш стіл, хоча як про ліки ми про неї мало згадуємо.

-- Одна з найголовніших переваг капусти над іншими овочами -- велика кількість клітковини, -- каже Василь Дем’янюк, лікар-натуропат. -- Вона потрібна для нормального травлення, виведення токсинів та очищення організму від шлаків. А ще капуста впливає на розвиток корисної мікрофлори кишківника, від чого залежить загальний тонус організму та формування імунітету.

Крім того, у капусті міститься багато амінокислот, потрібних для роботи нирок, щитоподібної залози, органів кровотворення. Врешті, капуста багата на вітамін С (свіжа містить стільки ж аскорбінки, як лимони та апельсини, а квашена вважається лідером за вмістом цього вітаміну) та інші, які здатні зберігатися без великих втрат аж до нового врожаю.

А ще в капусті є такі рідкісні вітаміни, як К та U. Перший потрібен для нормальної діяльності печінки, а вітамін U сприяє загоєнню виразки шлунка та  дванадцятипалої кишки. Саме тому капустяний сік рекомендують при виразці, але вживають його в малих кількостях і лише під наглядом лікаря.

Капуста вважається дієтичним продуктом, адже має низьку калорійність, майже не містить крохмалю та сахарози, при цьому виводить з організму надлишки  холестерину. Тому її слід вживати тим, хто має схильність до ожиріння, а також гіпертонікам, діабетикам, людям з атеросклерозом чи серцевими недугами.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.