Лікар пояснив, чому восени сильно сверблять ноги

"У мене дуже печуть ноги. Я звертався до наших лiкарiв, виписують препарати i мазi, якi менi нiчого не допомагають. Як цю хворобу вилiкувати?" Про таке запитав читач  "Доброго лікаря"

-- Таким симптомом може проявлятися чимало недуг: нервових, ендокринних i алергiчних, це також може бути ознакою хвороб шкiри, печiнки, порушення кровотворення i обмiну речовин, -- пояснив  дерматолог Анатолiй Коломiєць. -- Нерiдко шкiрний свербiж з'являється в результатi пiдвищеної чутливостi до деяких
лiкарських препаратiв.

Можлива i реакцiя на змiну навколишнього температури -- тепловий та холодовий свербiж. А в похилому вiцi внаслiдок згасання функцiй сальних залоз i сухостi шкiри виникає так званий старечий свербiж. Крiм того, шкiрний свербiж може стати наслiдком таких загальних захворювань, як цукровий дiабет. Тому людинi, що
потерпає вiд описаних симптомiв, дуже важливо пройти певний комплекс обстежень: насамперед перевiрити кров на цукор, здати так званi печiнковi проби тощо. А ще проаналiзувати, якi лiки (люди похилого вiку нерiдко приймають вiдразу кiлька препаратiв щодня) могли б провокувати алергiю.

Буває i так званий iдiопатичний свербiж, тобто самостiйний, не пов'язаний iз жодною хворобою. У такому разi призначають симптоматичнi препарати, що просто знiмають неприємнi вiдчуття. Таких лiкiв (це пiгулки i мазi) чимало, i, щоб вони дiяли, їх слiд час вiд часу змiнювати.
 

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
18:00
Медики наполягають - жири корисні для організму, а нестача їх призводить до ослаблення імунітету та проблем із м'язами і суглобами.
11:00
Про важливий етап перевірки медичних препаратів - клінічні випробування на людях.
11:00
У лікарів побільшало пацієнтів, стан яких погіршився через різкі перепади температури та атмосферного тиску.
16:42
Вчені дослідили 95% мутацій, здатних призвести до розвитку пухлини.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.