Названо хворобу, яка за рівнем поширеності в країні посідає четверте місце

За даними ВООЗ, щороку кількість сліпих у світі зростає на мільйон осіб, кожні п'ять секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину -- одна дитина.  Не менш актуальною є проблема збережння гостроти зору і в України, де за рівнем поширеності хвороби ока посідають четверте місце (5,25%) серед усіх інших.

Які проблеми із зором найчастіше трапляються та як їх вирішують? Про це логії спілкуємося з Iгорем Новицьким, завiдувачем Центру мiкрохiрургiї ока 8-ї мiської клiнiчної лiкарнi, та Наталією Пасєчніковою, директором Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. Філатова НАМН України.

-- З яких причин люди сліпнуть? 

І. Новицький: -- Першою причиною незворотної сліпоти є травма, другою --
глаукома (яка виникає переважно у пацієнтів після 40 років), третьою -- діабет. Сліпота, яку можна вилікувати, -- це катаракта (помутніння кришталика внаслідок вікових змін та порушення обмінних процесів в організмі). Найчастiшою причиною хiрургічного лікування і є, власне, катаракта, яка становить 75% загальної кiлькостi
операцiй. Ще 20 вiдсоткiв припадають у нас на операцiї з приводу глаукоми. Переважно у цiй групi ризику -- люди похилого вiку.

-- Коли ще не пізно лікувати зір? 

І. Новицький: -- Будь-яку хворобу краще лікувати на її початках і вчасно. Тобто має бути періодичний медичний огляд та вимірювання внутрішньоочного тиску раз на рік після 40 років, а також при появі скарг на зниження гостроти зору, біль, "туман", "мушки" перед очима, почервоніння очей. Катаракта теж може дати ускладнення, які пізніше призводять до незворотної втрати зору. Тому зволікати з її лікуванням не варто.

-- Які нові методи лікування та профілактики зору? 

Н. Пасєчнікова: -- Фахівці нашого Інституту беруть участь (разом із вченими
Лінчопінзького університету, Швеція) у створенні та випробуваннях штучної рогівки із синтетичного рекомбінантного людського колагену. Цей підхід може допомогти відновити зір мільйонам людей, які потребують пересадження рогівки.

На сьогодні в офтальмохірургічній практиці нашого інституту високочастотне електрозварювання використовується досить широко у лікуванні хворих з відшаруванням сітківки, діабетичною ретинопатією, яка є одним з найважчих ускладнень цукрового діабету, з внутрішньоочними новоутворами.

Ще один новий підхід впровадили і застосовуємо у лікуванні запальних хвороб ока (як альтернативу антибіотикам, які вже втрачають свою ефективність). За його основу взята здогадка Пауля Ерліха про те, що будь-який живий мікроорганізм, пофарбований спеціальним барвником, може бути знищений внаслідок опромінення світлом з хвилею певної довжини. Відтак дослідники
поєднали  етиленову синьку, що володіє протизапальними і антимікробними властивостями, з лазерним випромінюванням з ретельно дібраною довжиною світлового впливу. Дослідження тривало майже чотири роки. Стільки ж часу новий метод застосовується в інституті. Вже подано допомогу більш ніж 60 пацієнтам -- результати перевершили всі сподівання.

Щодо профілактики очних хвороб, то в 2013 році був розроблений перший в Україні безплатний мобільний додаток "Добре бачу" для профілактики хвороб органу зору, що включає низку тестів для перевірки зору й комплекс вправ для тренування
очних м’язів і зняття очної напруги.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.