Парне молоко — корисне, та не завжди

З дитинства нам казали, що найкориснішим є парне молоко. Бабці люблять пригощати ним своїх онуків, коли ті приїжджають у гості. Та й на ринках господині розхвалюють свіже молоко “щойно з-під корови”. Та чи насправді воно таке корисне?

-- Загалом у міських дітей парне молоко досить часто спричиняє проблеми з травленням, -- каже Василь Корнійчук, лікар-педіатр вищої категорії, дитячий гастроентеролог. -- Адже вони до такого не звикли. Магазинне є менш жирним, а от надмір жирів у "справжньому" молоці робить його важким для травлення. Тому таким діткам парне молоко треба розбавляти водою навпіл.

Щодо кип’ятіння, то якщо парне молоко зібране від своєї корови чистими руками -- на здоров’я. Проте якщо невідомо, чи здорова корова, чи було дотримано під час доїння правил гігієни -- краще не ризикувати та прокип’ятити.

Крім того, можливо, дитина не сприймає лактози (молочного цукру) чи має алергію на білок молока -- тому небажано його взагалі їй давати, незалежно від того, кип’ячене воно чи ні, парне чи магазинне. Проте це не стосується кисломолочних продуктів. Бо молочнокислі бактерії беруть на себе функцію перетравлення молочного цукру, притім кальцій та інші корисні речовини залишаються незмінними.

Загалом трирічна дитина має випивати до 400 мілілітрів молока на добу. З віком потреба в молоці зменшується, а також знижується активність ферменту, який допомагає перетравити цей продукт. Тому для підлітків і дорослих досить склянки молока на день.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.