Парне молоко — корисне, та не завжди

З дитинства нам казали, що найкориснішим є парне молоко. Бабці люблять пригощати ним своїх онуків, коли ті приїжджають у гості. Та й на ринках господині розхвалюють свіже молоко “щойно з-під корови”. Та чи насправді воно таке корисне?

-- Загалом у міських дітей парне молоко досить часто спричиняє проблеми з травленням, -- каже Василь Корнійчук, лікар-педіатр вищої категорії, дитячий гастроентеролог. -- Адже вони до такого не звикли. Магазинне є менш жирним, а от надмір жирів у "справжньому" молоці робить його важким для травлення. Тому таким діткам парне молоко треба розбавляти водою навпіл.

Щодо кип’ятіння, то якщо парне молоко зібране від своєї корови чистими руками -- на здоров’я. Проте якщо невідомо, чи здорова корова, чи було дотримано під час доїння правил гігієни -- краще не ризикувати та прокип’ятити.

Крім того, можливо, дитина не сприймає лактози (молочного цукру) чи має алергію на білок молока -- тому небажано його взагалі їй давати, незалежно від того, кип’ячене воно чи ні, парне чи магазинне. Проте це не стосується кисломолочних продуктів. Бо молочнокислі бактерії беруть на себе функцію перетравлення молочного цукру, притім кальцій та інші корисні речовини залишаються незмінними.

Загалом трирічна дитина має випивати до 400 мілілітрів молока на добу. З віком потреба в молоці зменшується, а також знижується активність ферменту, який допомагає перетравити цей продукт. Тому для підлітків і дорослих досить склянки молока на день.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.