Парне молоко — корисне, та не завжди

З дитинства нам казали, що найкориснішим є парне молоко. Бабці люблять пригощати ним своїх онуків, коли ті приїжджають у гості. Та й на ринках господині розхвалюють свіже молоко “щойно з-під корови”. Та чи насправді воно таке корисне?

-- Загалом у міських дітей парне молоко досить часто спричиняє проблеми з травленням, -- каже Василь Корнійчук, лікар-педіатр вищої категорії, дитячий гастроентеролог. -- Адже вони до такого не звикли. Магазинне є менш жирним, а от надмір жирів у "справжньому" молоці робить його важким для травлення. Тому таким діткам парне молоко треба розбавляти водою навпіл.

Щодо кип’ятіння, то якщо парне молоко зібране від своєї корови чистими руками -- на здоров’я. Проте якщо невідомо, чи здорова корова, чи було дотримано під час доїння правил гігієни -- краще не ризикувати та прокип’ятити.

Крім того, можливо, дитина не сприймає лактози (молочного цукру) чи має алергію на білок молока -- тому небажано його взагалі їй давати, незалежно від того, кип’ячене воно чи ні, парне чи магазинне. Проте це не стосується кисломолочних продуктів. Бо молочнокислі бактерії беруть на себе функцію перетравлення молочного цукру, притім кальцій та інші корисні речовини залишаються незмінними.

Загалом трирічна дитина має випивати до 400 мілілітрів молока на добу. З віком потреба в молоці зменшується, а також знижується активність ферменту, який допомагає перетравити цей продукт. Тому для підлітків і дорослих досить склянки молока на день.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Люди, які лише півгодини сплять удень, рідше потерпають від стрибків артеріального тиску і більш продуктивно працюють
Такого висновку дійшли вчені з Греції, дослідивши зміни фізіологічних параметрів майже 4000 осіб середнього віку, які потерпають від артеріальної гіпертензії.
Високий рiвень холестерину здатен знижувати щiльнiсть кiсткової тканини, адже перешкоджає утворенню нових клiтин -- такi новi данi про холестерин, озвученi веченими з медичного ц

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.