Якщо вчасно не почати лiкування артриту, вiн швидко може призвести до iнвалiдностi

У наш час ревматологічні захворювання посідають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності. Причому схильні до них нелише літні люди, а й молодь та навіть діти.

На артрит хворіє приблизно кожна сота людина. Біль, обмеження в русі, висока інвалідизація - це те, що несе з собою артрит. Хвороби суглобів вимагають тривалого постійного медичного нагляду та лікування.

Як правило, ця хвороба уражує людей вiд 30 до 50 рокiв, причому жiнок -- у 5 разiв частiше, нiж чоловiкiв. А пiсля 65 рокiв артрити трапляються у 80% людей.

-- Артрит — це запальне захворювання суглобiв, коли процес руйнування вiдбувається у суглобнiй порожнинi, а також може поширюватися на  хрящi, зв'язки, сухожилля. Причини виникнення артритiв ще досi не повнiстю вiвченi, – каже Вадим Жеребкiн, ревматолог.

Викликати артрит можуть й зовнiшнi причини (скажiмо, у жiнок, якi часто мають справу з холодною водою, часто тарпляється артрит кистi), так i внутрiшнiми -- ураження суглобiв викликають бактерiальна, вiрусна чи грибкова iнфекцiї. Артрит може бути наслiдком травми чи оперативного втручання, захворювання нервової та iмунної системи, порушення обмiну речовин.

Вiдповiдно, iснують й рiзнi види артритiв. Так, травматичний артрит виникає при ушкодженнi суглобiв, а дистрофiчний -- внаслiдок порушення обмiну речовин, переохолодження, надмiрного фiзичного навантаження.

-- Якi симптоми можуть вказувати на початок артриту?

-- Це, як правило, почервонiння та припухлiсть суглобiв, обмеження руху, особливо зранку. Найчастiше це вiдбувається у суглобах кистей, стоп, колiн. Причому болiти може як один суглоб (моноартрит), так i декiлька вiдразу (полiартрит).

-- Невже його не можна вилiкувати?

-- Головна мета лiкування будь-яких артритiв -- призупинення руйнацiї суглобiв, лiквiдацiя запального процесу, зниження больових вiдчуттiв, максимальне збереження функцiй ураженого суглобу. Залежно вiд виду артриту, обирають й методи лiкування. Крiм медпрепаратiв, широко використовують методи остеопатiї, мануальної терапiї, рефлексотерапiї. Адже артрит -- не хвороба одного суглобу -- це системне захворювання органiзму.

Як профiлактику артритiв можна назвати ведення здорового способу життя, регулярнi заняття спортом, рацiональне хврчування. I при перших ознаках запалення будь-якого суглобу -- вiдразу до ревматолога, аби з'ясувати причину i якнайскорше почати лiкування.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
Чимало людей не снідають зранку. Випили чай чи каву, з'їли канапку — і гайда по справах. На обід якийсь перекус, а на вечерю, прийшовши додому, - все, що є в холодильнику. Впізнали себе?
Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.

Новини

14:05
За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
14:00
Заборону встановили через побічні реакції
10:30
Лікар "швидкої" з 39-річним стажем потрапив у в'язницю за те, що не діагностував у хворого інфаркт.
09:13
Щоби вступити на «Стоматологію», «Медицину» та «Педіатрію», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів
07:59
У всіх, хто утримується від спиртного, поліпшуються аналізи: знижується вага і зменшується відсоток жирової тканини печінки, поліпшується якість сну і здатність до концентрації уваги.
00:30
Носіння високих підборів довгий час є небезпечним.
23:44
У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя.
19:10
Дієтолог розповів про корисні властивості продукту й кому не варто його споживати
17:36
Науковці вперше оцінили зв'язок між тривалістю сну і станом пам'яті
12:54
Виявляєтся, несмачна їжа може зашкодити психічному здоров'ю
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.