Якщо вчасно не почати лiкування артриту, вiн швидко може призвести до iнвалiдностi

У наш час ревматологічні захворювання посідають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності. Причому схильні до них нелише літні люди, а й молодь та навіть діти.

На артрит хворіє приблизно кожна сота людина. Біль, обмеження в русі, висока інвалідизація - це те, що несе з собою артрит. Хвороби суглобів вимагають тривалого постійного медичного нагляду та лікування.

Як правило, ця хвороба уражує людей вiд 30 до 50 рокiв, причому жiнок -- у 5 разiв частiше, нiж чоловiкiв. А пiсля 65 рокiв артрити трапляються у 80% людей.

-- Артрит — це запальне захворювання суглобiв, коли процес руйнування вiдбувається у суглобнiй порожнинi, а також може поширюватися на  хрящi, зв'язки, сухожилля. Причини виникнення артритiв ще досi не повнiстю вiвченi, – каже Вадим Жеребкiн, ревматолог.

Викликати артрит можуть й зовнiшнi причини (скажiмо, у жiнок, якi часто мають справу з холодною водою, часто тарпляється артрит кистi), так i внутрiшнiми -- ураження суглобiв викликають бактерiальна, вiрусна чи грибкова iнфекцiї. Артрит може бути наслiдком травми чи оперативного втручання, захворювання нервової та iмунної системи, порушення обмiну речовин.

Вiдповiдно, iснують й рiзнi види артритiв. Так, травматичний артрит виникає при ушкодженнi суглобiв, а дистрофiчний -- внаслiдок порушення обмiну речовин, переохолодження, надмiрного фiзичного навантаження.

-- Якi симптоми можуть вказувати на початок артриту?

-- Це, як правило, почервонiння та припухлiсть суглобiв, обмеження руху, особливо зранку. Найчастiше це вiдбувається у суглобах кистей, стоп, колiн. Причому болiти може як один суглоб (моноартрит), так i декiлька вiдразу (полiартрит).

-- Невже його не можна вилiкувати?

-- Головна мета лiкування будь-яких артритiв -- призупинення руйнацiї суглобiв, лiквiдацiя запального процесу, зниження больових вiдчуттiв, максимальне збереження функцiй ураженого суглобу. Залежно вiд виду артриту, обирають й методи лiкування. Крiм медпрепаратiв, широко використовують методи остеопатiї, мануальної терапiї, рефлексотерапiї. Адже артрит -- не хвороба одного суглобу -- це системне захворювання органiзму.

Як профiлактику артритiв можна назвати ведення здорового способу життя, регулярнi заняття спортом, рацiональне хврчування. I при перших ознаках запалення будь-якого суглобу -- вiдразу до ревматолога, аби з'ясувати причину i якнайскорше почати лiкування.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:03
На дотик ця рослина не пекуча, але вже через декілька годин після контакту з нею на шкірі з'являються опіки.
20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.