Якщо вчасно не почати лiкування артриту, вiн швидко може призвести до iнвалiдностi

У наш час ревматологічні захворювання посідають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності. Причому схильні до них нелише літні люди, а й молодь та навіть діти.

На артрит хворіє приблизно кожна сота людина. Біль, обмеження в русі, висока інвалідизація - це те, що несе з собою артрит. Хвороби суглобів вимагають тривалого постійного медичного нагляду та лікування.

Як правило, ця хвороба уражує людей вiд 30 до 50 рокiв, причому жiнок -- у 5 разiв частiше, нiж чоловiкiв. А пiсля 65 рокiв артрити трапляються у 80% людей.

-- Артрит — це запальне захворювання суглобiв, коли процес руйнування вiдбувається у суглобнiй порожнинi, а також може поширюватися на  хрящi, зв'язки, сухожилля. Причини виникнення артритiв ще досi не повнiстю вiвченi, – каже Вадим Жеребкiн, ревматолог.

Викликати артрит можуть й зовнiшнi причини (скажiмо, у жiнок, якi часто мають справу з холодною водою, часто тарпляється артрит кистi), так i внутрiшнiми -- ураження суглобiв викликають бактерiальна, вiрусна чи грибкова iнфекцiї. Артрит може бути наслiдком травми чи оперативного втручання, захворювання нервової та iмунної системи, порушення обмiну речовин.

Вiдповiдно, iснують й рiзнi види артритiв. Так, травматичний артрит виникає при ушкодженнi суглобiв, а дистрофiчний -- внаслiдок порушення обмiну речовин, переохолодження, надмiрного фiзичного навантаження.

-- Якi симптоми можуть вказувати на початок артриту?

-- Це, як правило, почервонiння та припухлiсть суглобiв, обмеження руху, особливо зранку. Найчастiше це вiдбувається у суглобах кистей, стоп, колiн. Причому болiти може як один суглоб (моноартрит), так i декiлька вiдразу (полiартрит).

-- Невже його не можна вилiкувати?

-- Головна мета лiкування будь-яких артритiв -- призупинення руйнацiї суглобiв, лiквiдацiя запального процесу, зниження больових вiдчуттiв, максимальне збереження функцiй ураженого суглобу. Залежно вiд виду артриту, обирають й методи лiкування. Крiм медпрепаратiв, широко використовують методи остеопатiї, мануальної терапiї, рефлексотерапiї. Адже артрит -- не хвороба одного суглобу -- це системне захворювання органiзму.

Як профiлактику артритiв можна назвати ведення здорового способу життя, регулярнi заняття спортом, рацiональне хврчування. I при перших ознаках запалення будь-якого суглобу -- вiдразу до ревматолога, аби з'ясувати причину i якнайскорше почати лiкування.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.