Така хвороба, як боязнь "п'ятниці 13-го", справді існує

Нині - п'ятниця, 13-е... Фахівці впевнені: бiльшiсть нещасть, що стається цього дня, люди привертають до себе самi

До п'ятницi, яка випадає на 13 число, вже кiлька столiть iснує неоднозначне ставлення. У бiльшостi випадкiв це -- незрозумiлий забобонний страх. У медицинi навiть iснує термiн "параскаведекатрiафобiя" (вiд грецької "параскеве" -- п'ятниця, "декатрiо" -- 13, "фобiя" — страх).

Причому на цю недугу потерпають понад 21 мiльйон людей у свiтi! Вони на повному серйозi вiдмовляються йти на роботу, подорожувати лiтаками i навiть просто виходити на вулицю цього дня. Та й статистика каже, що кiлькiсть ДТП саме у п'ятницю 13-го зростає на 52%.

Чи справдi цей день є якимось "не таким", з'ясовуємо у Наталїї Iвахненко, нумеролога, представника школи авестiйської астрологiї.

-- Чому п'ятниця 13-е вважається нещасливою датою?

-- В iсторiї вiдома дата, коли було заарештовано та знищено усiх лицарiв-тамплiєрiв. Це сталося 13 жовтня 1307 року, саме у п'ятницю. Пiсля цього випадку день отримав назву "чорна п'ятниця". А, наприклад, у Скандинавiї iснує легенда, що коли на святкову вечерю зiбралися 12 богiв, з'явився непрошений 13-й --  бог Локi. В результатi його iнтриг загинув бог радостi та щастя Болдер, i на землi настав перiод суму...

Якщо бути бiльш практичним, то саме з 13 дня мiсячного циклу починається повна фаза Мiсяця, а повня завжди асоцiювалася з чимось мiстичним (саме на повню припадає пiк самогубств, аварiй, нещасних вiпадкiв). До того ж, число 13 немов порушує гармонiю всесвiту -- у роцi 12 мiсяцiв, у добi -- двiчi по 12 годин, є 12 знакiв зодiаку, 12 апостолiв тощо.

Хоча насправдi п'ятниця 1 3-е не несе в собi жодної загрози. Сплеск нещасних випадкiв може бути пов'язаний саме з негативною налаштованiстю та очiкуванням нещастя цього дня. Бо ж вiдомо, що поганi думки можуть притягувати погане. А людина у станi стресу, нервового напруження, у полонi забобонiв дiйсно може потрапити у халепу.

Багато людей дiйсно бояться цiєї дати, вiдмовляючись вiд будь-яких планiв на цей день. Наприклад, у США в багатьох отелях нема кiмнати пiд номером 13, а в деяких країнах навiть вiдсутнi 13-i поверхи... Жоден англiєць не погодиться на операцiю, якщо вана запланована на п'ятницю 13-е. Вважається, що в такi днi вiдьми та iнша нечисть з усiх кiнцiв свiту збирається на шабаш. А ще п'ятниця "завинила" тим, що саме в цей день Адам та Єва покуштували заборонений плiд та були вигнанi з Раю. I, до речi, сни з четверга на п'ятницю вважаються вiщими.

Хоча далеко не всюди є таке негативне ставлення. Наприклад, для євреїв 13 -- це число успiху (Iзраїль подiлено на 13 частин, таємне єврейське вчення мiстить 13 небесних джерел, є 13 потокiв бальзаму, що очiкують на людину у раю тощо). А для iндiанцiв майя число 13 символiзувало прихiльнiсть богiв.

-- А як виглядає п'ятниця 13-е з точки зору сучасної нумерологiї?

-- Сама по собi п'ятниця пов'язана з Венерою, а тому цей день сприяє особистим стосункам, коханню, позитивно впливає на людину. П'ятий день тижня дарує нам душевну гармонiю, вiчуття спокою.

Щодо числа 13, то це число Меркурiю, який вимагає активних дiй та чистих помислiв. Цього дня все повертається бумерангом, тому не варто налаштовуватися на щось погане. Пам'ятайте: будете чекати позитиву -- отримаєте його, а чекатимете негативу -- самi виннi.

Крiм того, у сумi число 13 дає четвiрку, яка символiзує стабiльнiсть та надiйнiсть. Крiм того, четвiрка пiдпадає пiд вплив Юпiтера, який дає комфорт, успiх, фiнансову вдачу.

Цiкаве про п'ятницю, 13-е

* В Англiї досi побутує думка про те, що вихiд в море у п'ятницю 13-го буде нещасливим. Наприкiнцi 18 столiття цей забобон став настiльки поширеним, що уряд вирiшив його спростувати. Було збудовано корабель iз назвою "П'ятниця", котрий почали будувати в п'ятницю, в п'ятницю ж i спустили на воду. Але, за iронiєю долi, судно зникло безвiстi...

* У багатьох парках атракцiонiв на колесi огляду нема кабiнки пiд номером 13

* П'ятниця вважається нещасливим днем, зокрема, тому, що цього дня був розп"ятий Iсус Христос. За свiдченням деяких дослiдникiв, розп'яття вiдбулося саме 13 числа мiсяця нiсана єврейського календаря.

* У Китаї, згiдно з мiсячник календарем, iснує 13, високосний мiсяць, який вважається нещасливим

* Нiмецький клуб автолюбителiв провiв дослiдження, згiдно з яким саме у "чорнi п'ятницi" кiлькiсть ДТП зростає майже на 60%!

* У "Британському медичному журналi" зазначено, що хiрурги намагаються не призначати планових операцiй на цi днi через неймовiрно високий ризик невдачi

 * Саме в п'ятницю 13-го був арештований i засуджений до тюремного ув'язнення "господар Чикаго", вiдомий американський гангстер Аль Капоне.

* А король Францiї Людовiк XIII вважав цей збiг щасливим -- вiн навiть одружився в п'ятницю 13-го з Анною Австрiйською, якiй на той час виповнилося тринадцять рокiв.

* У штатi Фiладельфiя створено клуб "П'ятниця-13", члени якого збираються лише по "чорних п'ятницях", влаштовують розкiшний обiд та роблять рiзнi "провокацiї" -- розбивають дзеркала, проходять пiд сходами, розсипають сiль, розкривають у кiмнатах парасолi, випускають iз клiток чорних котiв. Наразi про якiсь нещастя, що сталися з кимось iз них, не повiдомлялося...

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.