Рани лікуватимуть за допомогою... смартфона

Дослідники з Гарвардської медичної школи і Массачусетського технологічного інституту (СШІ) розробили так звану розумну пов'язку. Вона складається з електропровідних волокон, вкритих водорозчинним гелем, повідомляє apteka.ua. В цей гель можуть бути додані антибіотики, знеболювальні та загоювальні лікарські засоби.

Однак основною перевагою даної смарт-пов'язки є бездротової мікроконтролер, який за допомогою сигналу смартфона або іншого сучасного гаджета може нагрівати електронні провідники, тим самим змушуючи гель вивільняти активні речовини.

Один з керівників дослідження Алі Тамайол розповів, що в пов'язці можна поєднувати відразу кілька препаратів для певного типу рани. Бездротова система допоможе лікарю набагато ефективніше контролювати графік вивільнення лікарських засобів і їх дозування в поверхню рани, що може прискорити процес загоєння. Крім того, використання “розумного” бандажа також знижує частоту перев'язок, що робить його більш комфортним і для пацієнта.

У дослідженні in vitro на заздалегідь пошкодженої культурі м'язової тканини смарт-пов'язка прискорила загоєння приблизно в 3 рази в порівнянні зі звичайною сухою пов'язкою. Вчені вважають, що пов'язка буде ефективно використовуватися для лікування хронічних ран, гнійних захворювань шкіри, а також для прискореного загоєння вогнепальних і осколкових поранень у солдатів.

Тамайол сподівається, що нова розробка в найближчому майбутньому дозволить ефективно лікувати діабетичну стопу, найпоширеніше ускладнення цукрового діабету, пов'язане з пошкодженням кровоносних судин в нижніх кінцівках. Через відсутність нормального струму крові у таких пацієнтів на стопі і гомілці утворюються хронічні рани, які довго гояться і при цьому схильні до інфікування. У важких і запущених випадках це може призвести до гангрени та ампутації.

Дослідники готуються до тестування розробки на тваринах і людях і одночасно розробляють модифікації пов'язки. В першу чергу, вчені хочуть додати ниткоподібні датчики, здатні вимірювати в організмі рівень глюкози, рН, електроліти, що може зробити пристрій не тільки більш універсальним, але і, можливо, повністю автономним.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:30
У Піднебесній платитимуть 145 доларів за повідомлення про людей, у яких проявляються ознаки небезпечного захворювання. Останні подробиці про небезпечний коронавірус, який шириться світом.
11:00
Поради, що допоможуть здолати наслідки стресу та психологічної травми.
10:00
Пологи для жінки були справжнім викликом, кажуть лікарі.
11:00
Українські медики одночасно замінили пацієнту два кульшові суглоби.
20:00
Що таке психічне здоров'я і чому про нього заговорили на економічному форумі?
16:40
Медики кажуть, українці, які помирали від грипу, найчастіше мали супутні стани, що ускладнювали перебіг хвороби.
11:10
"Найменший малюк з проявами кору мав лише сім днів після народження", - розповідає медик.
20:13
Фахівці насторожують: медики нашої країни не зможуть діагностувати подібний коронавірус.
17:45
Шапка - це не про красу, шапка - це перш за все про здоров'я, кажуть лікарі.
13:35
Епідеміологи кажуть, найвища захворюваність спостерігається серед школярів 6-14 років.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.