Рани лікуватимуть за допомогою... смартфона

Дослідники з Гарвардської медичної школи і Массачусетського технологічного інституту (СШІ) розробили так звану розумну пов'язку. Вона складається з електропровідних волокон, вкритих водорозчинним гелем, повідомляє apteka.ua. В цей гель можуть бути додані антибіотики, знеболювальні та загоювальні лікарські засоби.

Однак основною перевагою даної смарт-пов'язки є бездротової мікроконтролер, який за допомогою сигналу смартфона або іншого сучасного гаджета може нагрівати електронні провідники, тим самим змушуючи гель вивільняти активні речовини.

Один з керівників дослідження Алі Тамайол розповів, що в пов'язці можна поєднувати відразу кілька препаратів для певного типу рани. Бездротова система допоможе лікарю набагато ефективніше контролювати графік вивільнення лікарських засобів і їх дозування в поверхню рани, що може прискорити процес загоєння. Крім того, використання “розумного” бандажа також знижує частоту перев'язок, що робить його більш комфортним і для пацієнта.

У дослідженні in vitro на заздалегідь пошкодженої культурі м'язової тканини смарт-пов'язка прискорила загоєння приблизно в 3 рази в порівнянні зі звичайною сухою пов'язкою. Вчені вважають, що пов'язка буде ефективно використовуватися для лікування хронічних ран, гнійних захворювань шкіри, а також для прискореного загоєння вогнепальних і осколкових поранень у солдатів.

Тамайол сподівається, що нова розробка в найближчому майбутньому дозволить ефективно лікувати діабетичну стопу, найпоширеніше ускладнення цукрового діабету, пов'язане з пошкодженням кровоносних судин в нижніх кінцівках. Через відсутність нормального струму крові у таких пацієнтів на стопі і гомілці утворюються хронічні рани, які довго гояться і при цьому схильні до інфікування. У важких і запущених випадках це може призвести до гангрени та ампутації.

Дослідники готуються до тестування розробки на тваринах і людях і одночасно розробляють модифікації пов'язки. В першу чергу, вчені хочуть додати ниткоподібні датчики, здатні вимірювати в організмі рівень глюкози, рН, електроліти, що може зробити пристрій не тільки більш універсальним, але і, можливо, повністю автономним.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.