Рани лікуватимуть за допомогою... смартфона

Дослідники з Гарвардської медичної школи і Массачусетського технологічного інституту (СШІ) розробили так звану розумну пов'язку. Вона складається з електропровідних волокон, вкритих водорозчинним гелем, повідомляє apteka.ua. В цей гель можуть бути додані антибіотики, знеболювальні та загоювальні лікарські засоби.

Однак основною перевагою даної смарт-пов'язки є бездротової мікроконтролер, який за допомогою сигналу смартфона або іншого сучасного гаджета може нагрівати електронні провідники, тим самим змушуючи гель вивільняти активні речовини.

Один з керівників дослідження Алі Тамайол розповів, що в пов'язці можна поєднувати відразу кілька препаратів для певного типу рани. Бездротова система допоможе лікарю набагато ефективніше контролювати графік вивільнення лікарських засобів і їх дозування в поверхню рани, що може прискорити процес загоєння. Крім того, використання “розумного” бандажа також знижує частоту перев'язок, що робить його більш комфортним і для пацієнта.

У дослідженні in vitro на заздалегідь пошкодженої культурі м'язової тканини смарт-пов'язка прискорила загоєння приблизно в 3 рази в порівнянні зі звичайною сухою пов'язкою. Вчені вважають, що пов'язка буде ефективно використовуватися для лікування хронічних ран, гнійних захворювань шкіри, а також для прискореного загоєння вогнепальних і осколкових поранень у солдатів.

Тамайол сподівається, що нова розробка в найближчому майбутньому дозволить ефективно лікувати діабетичну стопу, найпоширеніше ускладнення цукрового діабету, пов'язане з пошкодженням кровоносних судин в нижніх кінцівках. Через відсутність нормального струму крові у таких пацієнтів на стопі і гомілці утворюються хронічні рани, які довго гояться і при цьому схильні до інфікування. У важких і запущених випадках це може призвести до гангрени та ампутації.

Дослідники готуються до тестування розробки на тваринах і людях і одночасно розробляють модифікації пов'язки. В першу чергу, вчені хочуть додати ниткоподібні датчики, здатні вимірювати в організмі рівень глюкози, рН, електроліти, що може зробити пристрій не тільки більш універсальним, але і, можливо, повністю автономним.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно 60-річним українкам зробили надскладну операцію, аби врятувати їхні життя.
14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
18:00
Медики наполягають - жири корисні для організму, а нестача їх призводить до ослаблення імунітету та проблем із м'язами і суглобами.
11:00
Про важливий етап перевірки медичних препаратів - клінічні випробування на людях.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.