Лікар порадив вправи, які допоможуть позбутися “шишок” на ногах

Щоб запобiгти появi "кiсточки" на нозі (лікарі називають це "вальгусною деформацією стопи") або сповiльнити її рiст, варто робити вправи для змiцнення зв'язок стопи. Причому виконувати їх треба регулярно, щодня, протягом 4-6 мiсяцiв поспiль.

-- Чи справді можна спинити або сповільнити процес появи “шишки” на великому пальці ноги, яка багатьом людям приносить дискомфорт?

-- Це залежить від стадії деформації. Скажімо, на першій стадії відзначається невеликий кутом відхилення великого пальця (до 20 градусів), на другій -- від 20 до 35, третій -- понад 35 градусів, -- пояснює Віктор Котюк, лікар-ортопед. -- На перших стадіях проблемі можна зарадити завдяки спеціальним ортопедичним устилкам, зменшенню надмiрної ваги, відмові  від взуття на підборах вище нiж 5 сантиметрів та з вузькими носками.

Матеріал, з якого зроблене взуття, повинен бути м'яким — замша, якiсна шкіра тощо. Часом доводиться замовляти індивідуальне взуття.

На пізніх стадіях нерідко допоможе лише операція. При остеотомії  змінюють вісь плюсневої кістки та першої фаланги великого пальця, у запущених випадках може знадобитися реконструкція кількох  кісток стопи. Як правило, уже за три тижні пацієнт може ходити, а відновлювальний період триває 2 -- 3 місяці.

Якщо не лікувати, суглоби стопи й далi деформуватимуться -- можуть розвинутися хронічний бурсит, артроз, порушення кровопостачання та іннервації переднього відділу стопи, патологія плюсневих кісток.

Багато хто намагається лікувати "кісточки" домашніми рецептами -- свіжим яйцем, розчиненим в оцті, усілякими примочками, капустяним листям чи листям лопуха, компресом зi скипидару. Та це лише помічні методи, які самі собою проблеми не вирішать. Тому обов'язково проконсультуйтеся з ортопедом, який підбере лікування залежно від стадії деформації.

-- А як стосовно ЛФК?

-- Справді, спеціальні вправи здатні призупинити процес деформації, якщо вні почався.  Проте таку гімнастику треба виконувати щодня, довго і регулярно. А також це прекрасний спосіб запобігти плоскостопості та вальгусній деформації стопи.

* Сидячи на пiдлозi, зiгнiть праву ногу та погладьте гомiлку лiвої ноги пiдошвою правої, роблячи акцент на внутрiшнiй поверхнi стопи;

* Сидячи на стiльцi, згинайте та розгинайте пальцi стоп;

* Положення те саме. "Вiзьмiть" невеликий м'ячик внутрiшнiми поверхнями стоп та трiшки пiднiмiть його;

* Намагайтеся взяти з пiдлоги будь-якi дрiбнi предмети (ручку, олiвець тощо) пальцями нiг;

* Те саме зробiть з чимось м'яким (наприклад, губкою);

* Розстелiть на пiдлозi рушник i спочатку спробуйте зiм'яти його пальцями нiг, а потiм -- розправити;

* Станьте прямо, стопи паралельно, пiднiмiться на носки, а потiм плавно перейдiть на зовнiшню поверхню стоп -- i знову пiднiмiться на носки;

* Походiть на зовнiшнiй поверхнi стопи, зiгнувши при цьому пальцi;

* Пройдiться кiмнатою навшпиньки;

* За будь-якої можливостi намагайтеся ходити босонiж, особливо по гальці.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.