Ракові клітини вбиватимуть себе самі

Знайдено речовину, що змушує ракові пухлини самознищуватися

Американським вченим вдалося виявити речовину, яка щадить здорові клітини і вбиває тільки злоякісні. Цілком можливо, що це відкриття зробить справжню революцію в справі лікування раку.

Досить часто рак виявляють на останній стадії, коли засоби лікування вже малоефективні. Це захворювання викликає аномальний ріст клітин, що мають потенціал поширюватися в різних частинах організму і вбивати здорові клітини. Однак група дослідників виявила компонент, який змушує злоякісні клітини здійснювати самогубство, не чіпаючи при цьому клітини здорові. Нове лікування спрямоване на боротьбу з гострим мієлолейкозом, але у нього є потенціал для впливу на інші різновиди пухлин, пише ladyhealth.

“Ми сподіваємося, що спрямовані компоненти, які розвивають апоптоз, виявляться більш ефективними, ніж все інші засоби лікування раку, -- кажуть автори дослідження з Albert Einstein College of Medicine. -- Наші компоненти прямо змушують злоякісні клітини саморуйнуватися. Ідеально, якщо їх можна буде поєднувати з іншими методами терапії, що дозволить знищувати ракові клітини більш швидко і ефективно з меншою кількістю побічних ефектів. Це також позбавить від поширених побічних ефектів звичайної хіміотерапії ".

За даними ВООЗ, злоякісні новоутворення є другою провідною причиною смертності людей. У 2015 році рак вбив 8,8 млн осіб, і по всьому світу кожна шоста смерть викликається саме пухлинами.

Повідомляється, що компонент викликає у ракових клітин процес під назвою апоптоз. З його допомогою організм позбавляється від небажаних або дисфункціональних клітин. Апоптоз знищує надлишкові тканини під час ембріонального розвитку, а деякі засоби для хіміотерапії побічно провокують апоптоз, руйнуючи ДНК ракових клітин.

Вчені назвали свій компонент BTSA1, і він виявився найбільш потужним активатором білка BAX в клітинах. Саме цей білок і викликає апоптоз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.