Ракові клітини вбиватимуть себе самі

Знайдено речовину, що змушує ракові пухлини самознищуватися

Американським вченим вдалося виявити речовину, яка щадить здорові клітини і вбиває тільки злоякісні. Цілком можливо, що це відкриття зробить справжню революцію в справі лікування раку.

Досить часто рак виявляють на останній стадії, коли засоби лікування вже малоефективні. Це захворювання викликає аномальний ріст клітин, що мають потенціал поширюватися в різних частинах організму і вбивати здорові клітини. Однак група дослідників виявила компонент, який змушує злоякісні клітини здійснювати самогубство, не чіпаючи при цьому клітини здорові. Нове лікування спрямоване на боротьбу з гострим мієлолейкозом, але у нього є потенціал для впливу на інші різновиди пухлин, пише ladyhealth.

“Ми сподіваємося, що спрямовані компоненти, які розвивають апоптоз, виявляться більш ефективними, ніж все інші засоби лікування раку, -- кажуть автори дослідження з Albert Einstein College of Medicine. -- Наші компоненти прямо змушують злоякісні клітини саморуйнуватися. Ідеально, якщо їх можна буде поєднувати з іншими методами терапії, що дозволить знищувати ракові клітини більш швидко і ефективно з меншою кількістю побічних ефектів. Це також позбавить від поширених побічних ефектів звичайної хіміотерапії ".

За даними ВООЗ, злоякісні новоутворення є другою провідною причиною смертності людей. У 2015 році рак вбив 8,8 млн осіб, і по всьому світу кожна шоста смерть викликається саме пухлинами.

Повідомляється, що компонент викликає у ракових клітин процес під назвою апоптоз. З його допомогою організм позбавляється від небажаних або дисфункціональних клітин. Апоптоз знищує надлишкові тканини під час ембріонального розвитку, а деякі засоби для хіміотерапії побічно провокують апоптоз, руйнуючи ДНК ракових клітин.

Вчені назвали свій компонент BTSA1, і він виявився найбільш потужним активатором білка BAX в клітинах. Саме цей білок і викликає апоптоз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

22:18
У Харківській області у зв'язку з грипом та ГРВІ 30 шкіл повністю або частково закриті на карантин.
18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.