Ракові клітини вбиватимуть себе самі

Знайдено речовину, що змушує ракові пухлини самознищуватися

Американським вченим вдалося виявити речовину, яка щадить здорові клітини і вбиває тільки злоякісні. Цілком можливо, що це відкриття зробить справжню революцію в справі лікування раку.

Досить часто рак виявляють на останній стадії, коли засоби лікування вже малоефективні. Це захворювання викликає аномальний ріст клітин, що мають потенціал поширюватися в різних частинах організму і вбивати здорові клітини. Однак група дослідників виявила компонент, який змушує злоякісні клітини здійснювати самогубство, не чіпаючи при цьому клітини здорові. Нове лікування спрямоване на боротьбу з гострим мієлолейкозом, але у нього є потенціал для впливу на інші різновиди пухлин, пише ladyhealth.

“Ми сподіваємося, що спрямовані компоненти, які розвивають апоптоз, виявляться більш ефективними, ніж все інші засоби лікування раку, -- кажуть автори дослідження з Albert Einstein College of Medicine. -- Наші компоненти прямо змушують злоякісні клітини саморуйнуватися. Ідеально, якщо їх можна буде поєднувати з іншими методами терапії, що дозволить знищувати ракові клітини більш швидко і ефективно з меншою кількістю побічних ефектів. Це також позбавить від поширених побічних ефектів звичайної хіміотерапії ".

За даними ВООЗ, злоякісні новоутворення є другою провідною причиною смертності людей. У 2015 році рак вбив 8,8 млн осіб, і по всьому світу кожна шоста смерть викликається саме пухлинами.

Повідомляється, що компонент викликає у ракових клітин процес під назвою апоптоз. З його допомогою організм позбавляється від небажаних або дисфункціональних клітин. Апоптоз знищує надлишкові тканини під час ембріонального розвитку, а деякі засоби для хіміотерапії побічно провокують апоптоз, руйнуючи ДНК ракових клітин.

Вчені назвали свій компонент BTSA1, і він виявився найбільш потужним активатором білка BAX в клітинах. Саме цей білок і викликає апоптоз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.